Pil Gösterge Sorunu

Victoryy

Üye
Merhaba

Cihazdan bahsedeyim size öncelikle ne iş yaptığını. Cihazın içinde bir pompa var atmosferden hava çekiyor. Ekran üzerinden tuşlar yardımıyla çekiş yapacağı debiyi ayarlıyorsun. 4 adet seri bağlı 1.2 volt pile sahip. Şarj edilebilen pil.

Cihazın pilleri şarjı olmasına rağmen ekran şarjı az gösteriyor. Pillerde sorun vardır diye enerjiyi direk güç kaynağından verdim yine düşük gösteriyor.
Pilleri bağladığımda pompayı çalıştırıyorum belli bir süre sonra cihaz kapanıyor.
Sizce arıza kart üzerinde hangi parçaları kontrol etmeliyim.

Merhaba

Cihazdan bahsedeyim size öncelikle ne iş yaptığını. Cihazın içinde bir pompa var atmosferden hava çekiyor. Ekran üzerinden tuşlar yardımıyla çekiş yapacağı debiyi ayarlıyorsun. 4 adet seri bağlı 1.2 volt pile sahip. Şarj edilebilen pil.

Cihazın pilleri şarjı olmasına rağmen ekran şarjı az gösteriyor. Pillerde sorun vardır diye enerjiyi direk güç kaynağından verdim yine düşük gösteriyor.
Pilleri bağladığımda pompayı çalıştırıyorum belli bir süre sonra cihaz kapanıyor.
Sizce arıza kart üzerinde hangi parçaları kontrol etmeliyim.
güzel insan, elindeki cihazdan burada kullanan kaç kişi var bir düşün ve burada tavsiye verebilecek kaç kişi var onu da düşün. bak @serkan_48 ustamız da demiş görsel lütfen. cihazı bilmesek bile elektronik bilgimiz dahilinde sana yardımcı olmak isteriz. en kısa zamanda 2 tane vesikalık 3 tane boydan ve değişik açılardan bu yakışıklı modelimizin fotograflarını paylaşırsanız yarışmada gireceği dereceyi belirleyelim.

Kafadan sallayabiliriz direk madem foto yok, cihaz standart alkalin pil ile kullanıma uygun 1.5v x 4 yani 6v. Siz hesaba kendi senaryonuzu eklemişsiniz 1.2v x 4 eder 4.8v. Gerisini açıklamaya gerek yok sanırım biraz da medyumlugu siz oynayın :rolleyes::D.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri