Pil ömrü artar mı azalır mı?

mehmetaliu

Üye
Merhabalar,
Eski, küçük bir el süpürgemiz var. Pilini geçen yıl değiştirdik.(Çünkü kablosu koptu:D)
Bu alet 7/24 şarja takılı idi.
Ben bunu evde boş yere duran bir timere taktım sadece sabahları çalışmasını sağladım.
Bu durum alete ve ya piline zarar verir mi yoksa yararı mı var?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dolduktan sonra şarza devam etmek batarya ömrünü kısaltır. Şarzlı süpürgeler düşük akımla doldurulduğu için bataryaları fazla zarar görmez. Yerine sığabilen en yüksek kapasiteyi kullanırsanız daha uzun ömürlü olur. Evdeki süpürgenin içinde ikinci batarya yeri vardı ona da batarya koydum 7-8 yıldır kullanıyorum hala sorunsuz çalışıyor. Standart kullanıma göre ölçerek dolma saatini tespit edin ona göre çalışmasını sağlarsanız batarya ömrünü uzatırsınız. Alete de pile de zarar vermez yararı olur.

Çok teşekkür ederim. 5-6 haftadır bu sistemi kullanıyorum. Zarar vermesini istemedim...
Biz süpürgeyi günde en fazla 1 dk kullanıyoruz.:D

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri