pic'li eeg

babba

Üye
şuursuzca nette dolaşırkene fikrimgeldi. acaba nasıl olur. anlamsız olr ama olsun hayal gücüm çalıştı işte :D
beyinden gelen dalgaları karşılaştırma devresine sokup ortan aldığımız sinyallerı 3310 ekranına versek nasıl olur :D

sanırım böle bir devre olabilir mantıklı geldi bana
peki şu durumda sinyali kaydetme imkanımız olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın arkadaşım sorun hangi ekrana yazdırmak istemen değil bu konuda bilgi sahibi olmak.şimdi öncelikle beyinde oluşan sinyaller hangi yöntemlerle alınabiliyor geri dönüşüm olarak zarar görmemiz açısından nasıl bir devre yapılmalı,yükseltme katı,analog gerilimi alıp dijitale dönüştürmek,bunları dediğin ekrana yazdımak..biyomedikal dersinden hatırladığıma göre kafatasının belirlenen noktalarına algılayıcılar özenli bir şekilde yerleştiriliyor sterilizasyon ve ters akımların oluşmaması için araya izolasyon devresi gerekiyor ve bu sistemi kararlı bir duruma getirmek için laplace domeninde yapılacak sistemin matematiksel modeli oluşturulup buna göre devre elemanları ve başarım belirleniyor.kısacası tek tek bu konularda uzman olmak gerekiyor ki her gün bayram yapmayalım dimi..elektro ensefalogram diye ararsan birçok kaynak var ve tabi matlab çok uzun iş..

biliyorum bu dediklerni ama sadece yapılır mı diye meraklandım.

madem ki biliyorsun arkadaşım başla derim yardım edecek uzman arkadaşlar var elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız..kolay gelsin..

MRB ARKADASLAR
ben de ortamadaki magnetik ve elektrik alan degişimlerini ölçmek isitiyorum bunun devresi nasıl olmalı nasıl yapmalıyım yardımcı olur musunuz

MRB ARKADASLAR
ben de ortamadaki magnetik ve elektrik alan degişimlerini ölçmek isitiyorum bunun devresi nasıl olmalı nasıl yapmalıyım yardımcı olur musunuz

slm hocam facede enf gurubum var. daha bugun meg ile ilgili birşey paylaştım. bi bakmanda yarar var diye düşünüyorum. Facebook'a Hoş Geldin - Giriş Yap, Kaydol veya Daha Fazla Bilgi Al google de de meg magnetoeeg diye araştırırsan daha detaylı bılgı bulablrsn saygılar... enf(elektronörofizyoloji) gurubumun adı.

ellerine saglık sn babba güzel bir paylaşım olmus ama bana biraz daha detaylı bir şeyler lazım
hangi sensör kulanmalıyım nasıl çalışır pic le iletişim nasıl olur bu konuda bilgisi olan arkadasların yardımlarını beklıyorum şimdiden tesekkur ler

Forum istatistikleri

Konular
128,122
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri