piclerin aşırı ısınması

nanit

Üye
arkadaşlar bugün 4 tane ledi değişik şekillerde yakan bi program yazıyordum pice yükledim pic aşırı ısınmaya başladı okadar sıcaktıki elimi yakıcak kadar vardı sonra programı değiştirdim durum yine aynı başına böyle bir olay gelmiş olan varsa bi yardım edebilirmi şimdiden teşekkürler

ledler fazla akım çekiyor olabilır

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Pic i sabit 5 voltla çalıştır. ledlere seri ultra led ise 100 ohm normal difruz led ise 150 ohm direnç bağla

Kolay gelsin

arkadaşlar bugün 4 tane ledi değişik şekillerde yakan bi program yazıyordum pice yükledim pic aşırı ısınmaya başladı okadar sıcaktıki elimi yakıcak kadar vardı sonra programı değiştirdim durum yine aynı başına böyle bir olay gelmiş olan varsa bi yardım edebilirmi şimdiden teşekkürler
____

Şema ?

Elini yakmaya programlanmış olmasın! Deyip geçmek isterdim,Ama şunuda ekleyelim sonra tartışma çıkmasın,Sorduğunuz soru kıymetince cevap yazabiliriz,Nerden bilelim nerede hata yapıyorsunuz?Şema, kod, foto, güç kaynağı gösterin, bizide boşyere nasıl soru sormanız gerektiğini söylemekten kurtarmış olun, hemde anında cevap alın.Yazdıklarım size özel değil, soru soracak arkadaşlar bunlara dikkat etmeli.

şemanızı paylaşırsanız eminim daha fazla yardımcı olabilecek kişiler vardır.

şema.jpgşame.jpgarkadaşlar bu projem aslında boarda ikide bir pik kurmayım diye böyle bişey yapmaya çalıştım pic programlarını bunda denemek için yapmıştım ledleri bagladıgımda pic aşırı ısınıyordu ve pic çalışmıyordu bi yardım ederseniz sevinirim

kardeşim şeman ve baskı devren çok küçük görünmüyor. Önce onları bir büyütüver bir de tam olarak nasıl bir bağlantı yapıyorsun foto, şema koy yardımcı olunabilsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri