Picler tarih oldu ne demek?

Merhaba arkadaşlar elektroniğe fazla hevesli biri olarak, pic programlamayı öğrenmeye karar verdim. Yalnız bir yerde picler tarih oldu diyordu. Bu ne demek daha başka bir mikrodenetleyici alternatifi mi var yoksa arduino ve benzerlerinden mi bahsetmek istemişti?
Sizce hangi kaynaklardan yararlanmalıyım?
Teşekkür ederim.

Sıkıntı yok, bir yerden başlayın.
Tavsiyem PIC serisi için MPLABX ile
başlayın.

Kısa yoldan sonuç almak isterseniz de
Arduino.

Pc üzerinde basit olarak C uygulamaları
çalışın. Dev C++ veya Eclipse ile
olabilir.

Picler tarih olsa yani 8 bit işlemci olarak, birçok firma halen 8 bit mcu lar için yeni modeller üretiyorlar. Öyle olmadığının kanıtı. Arduino öğrenmeniz yerine pic-atmel (aynı firmanın zaten) mplabx yada ccs c, ben ccs c kullandım yıllarca halende kullanırım tavsiye ederim netten örnekler, uygulamalar, videolarını rahatça bulabilirsiniz yada Serdar Çiçek ve kitabını da tavsiye ederim. Kolay gelsin.....

He tarih oldu, herkez ağzıyla konuşmak zorunda hissetmiyor kendini heryerinden ses çıkıyor bazılarının.

Pic Microchip firmasının ürettiği bir mikrodenetleyici,
1980 de üretmiş olduğu mikrodenetleyiciyi bugün halen üretip satan sürekliliği çok yüksek bir firma,
tarih olmak bir yana tarih yazmış adamlar.
Keşke bizimde böyle, değil mcu direnç üreten bir şirketimiz olsaydı.

Bir yerden başlayın ne kullandığınızın bir önemi yok,
uğraştıkça kendinize uygun olanı seçebilir konuma gelirsiniz.

Bilgi hiç bir zaman tarih olmaz. Siz öğrenmenize bakın. Öğrenmek için bir yerlerden ve kolay ve temel olandan başlamak size ekstra bir avantaj sağlayacaktır. bilginiz ilerledikçe farklı denetleyiciler üzerinde de kendinizi geliştirebilirsiniz. Ama asıl işin mantığını kavramaktır.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri