Pic'e Başlangıç

Arkadaslar daha once hiç pic programlamadım ve pic hakkında çok az şey biliyorum
sizce nasıl bir şeyle başlamalıyım
ben pc den led yakıp söndürme diye düşündüm
lütfen yardım

Buton ve ledlerin kombinasyonlarından oluşan projeler geliştirmekle başlayabilirsin.

Mesela aynı butona bastım yandı bastım söndü, 5 sn bastım 2 led yandı 10 sn bastım biri söndü, butona basılı olduğu süre boyunca 500ms aralıklarla yanıp söndü gibi farklı uygulamalar başlangıç için ideal.

Programlayıcı ve PIC16f628 lazım. Sonra da bir compiler yükleyeceksin biyerden örneklerle başlayacaksın

arkadaşlar anlatmış ama nacizane fikrimi söyleyeyim..Eğer bir programlama kartın yoksa tedarik etmen gerekir. ve bir mikroişlemci tabi ki...ufak tefek harici elemanlarla basit ve etkili uygulamalar yapabilirsin başlangıçta ledleri kontrol etsen yeter.sonra motor kontrolü LCD kontrolü gibi örnekler yapabilirsin..Programlama kartını alırken usb'den programlanabilir olması avantaj olur malum seri port dizüstü bilgisayarlarda yok..Bunun yanında hangi dilde programlama yapacaksan onun derleyicisini tedarik etmen gerekir..
Tabi bu dediklerimin çoğunu simülasyon ortamında da gerçekleyebilirsin proteus programı bu iş için ideal..Forumda bununla ilgili kaynaklarda bulabilirsin ..Çalışmalarında başarılar

Arkadaslar daha once hiç pic programlamadım ve pic hakkında çok az şey biliyorum
sizce nasıl bir şeyle başlamalıyım
ben pc den led yakıp söndürme diye düşündüm
lütfen yardım

pic programlama teknikleri ve 16f877a diye hikmet şahin ayhan dayanık caner altınbaşak ın beraber yazdığı kitapla
her yönüyle pic 16f628 oğuzhan urhan la m.kemal güllünün kitabı birde
var bence alıp oku oldukça yardımcı olacaktır

Basit programlamalarla başla led yak söndür.Malzeme sorunun varsa ilk similasyon programlarında dene.Pic'i kodlayıp similasyon proğramlarında çalıştırabilirsin.

elektronik bilginiz ne düzeyde?

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri