PIC16F84 OSİLATÖR

twinturbo

Üye
slm arkadaşlar benim bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. arkadaşlar ben 16f84 ile rf alıcı verici devresi yapıyorum ama ısıs de 16f84 ün osilatör devresi konmamış bu devre çalışırmı osilatör devresini yapmak zorundamıyım.

Isis de piclerin osilatör bacakları ve Vdd Vss besleme bacakları gözükmez, bunları bağlamanıza gerek yoktur, pic üzerine çift tıkladığınızda çıkan pencerede uygun yere hangi frekansta çalışacaksa bu değer yazılır, bundan sonra kristal bağlanmış gibi düşünülebilir. Pic te problem yok fakat isiste rf alıcı vericinin çalışacağını sanmıyorum, biraz farklı yaklaşımlar gerekebilir. (isisde hiç alıcı verici devresi denemedim duyduklarımdan hatırladıklarımı yazdım, pic osilatör hakkında söylediklerim tecrübeyle sabittir.)

Isis de piclerin osilatör bacakları ve Vdd Vss besleme bacakları gözükmez, bunları bağlamanıza gerek yoktur, pic üzerine çift tıkladığınızda çıkan pencerede uygun yere hangi frekansta çalışacaksa bu değer yazılır, bundan sonra kristal bağlanmış gibi düşünülebilir. Pic te problem yok fakat isiste rf alıcı vericinin çalışacağını sanmıyorum, biraz farklı yaklaşımlar gerekebilir. (isisde hiç alıcı verici devresi denemedim duyduklarımdan hatırladıklarımı yazdım, pic osilatör hakkında söylediklerim tecrübeyle sabittir.)

Hocam isiste piclerin osilatör bacakları gizli değildir mısal 16f628a (15-16) ama bağlamasak ta çalışıyor vdd ve vss gizlenmiş (14-5)
fk7gb.jpg

Düzeltme için teşekkür ederim, ben yanlış yazmışım aynen sayın erkanh ın dediği gibi olacak.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri