PIC16F..ve Assembly ile hazırlanmış Proteus Simulasyonu Lazım

KatranKOR

Üye
Merhabalar ,

Yarına yetişmesi gereken , ufak bir sunumum var ama bir türlü beceremedim :( artık klavyeyi parçalayacam , o durumdayım. Lütfen bana yardım edin :( final haftası ders çalışmam lazım , bu sunum yüzünden çok fazla zaman kaybettim , artık aklımı toplayamıyorum..:(

Sunum:
PIC16Fxxx ile hazırlanmış ve assembly diliyle yazılmış bir devre simulasyonu istiyorum.Proteus sunum olacak.Bana düşen proje frekans metre simulasyonu.Çalışan birşey bulamadım :( daha doğrusu proteus da çizilmiş ve hazır bişey bulamadım.Proteus kurdum ama hiç bilgim yok , o şemeları çizemiyorum. :( İlk tercihim frekansmetre , ama artık ne olursa olur.Finallere çalışmak istiyorum çünkü.

Proteus da hazır çizilmiş küçük projeleriniz varsa , lütfen bana yardımcı olun.LCD'de Saat olabilir , servo motor kontrolü olur , termometre olur , şuan ne olursa hazır işimi görür.

Not: PIC ve assembly hakkında ders almadık , sadece hoca nasıl birşey olduğunu öğrenelim diye proje verdi , internetten bulun sınıfta inceleyelim getirenede +10 puan ekleyecem dedi.Ama o kadar araştırdım hep şemalı projeler var , çizemiyorum.
Son ümidim burası , inş bir proje bulurum.:(

Hayırlı akşamlar..

Burada 50 MHz frekans metre şeması ve kaynak kodları var. Çizmek o kadar zor değil. Her halükarda hazır proteus şemasıda olsa onu simule edebilmek için yine biraz proteus bilgisi olması gerekiyor. Sonuçta assembly'i Hex'e çevirip Pic'e atman gerekecek

Burada 50 MHz frekans metre şeması ve kaynak kodları var. Çizmek o kadar zor değil. Her halükarda hazır proteus şemasıda olsa onu simule edebilmek için yine biraz proteus bilgisi olması gerekiyor. Sonuçta assembly'i Hex'e çevirip Pic'e atman gerekecek

Elinize sağlık ama keşke yukarda yazdıklarımı okusaydınız

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri