pic usb haberleşmesi

Merhabalar. Pic 18f4550 kullanarak bilgisayarla usb aracılığıyla haberleşmem gerekiyor. CCS C de yazılmış olan dosyaları olduğu gibi usb haberleşmemde kullanabilir miyim? Üzerlerinde herhangi bir değişiklik yapmam gerekir mi?

Merhabalar. Pic 18f4550 kullanarak bilgisayarla usb aracılığıyla haberleşmem gerekiyor. CCS C de yazılmış olan dosyaları olduğu gibi usb haberleşmemde kullanabilir miyim? Üzerlerinde herhangi bir değişiklik yapmam gerekir mi?

bu kodu ben ekledim kendim de kullandım. sorunsuz çalışıyor. direk derleyip, 18F4550'ne yükleyip kullanabilirsin. Tabi ki değişiklik yapmak istiyorsan, sadece C dosyasında değişiklik yapman gerekecek. Bir de tanımlama dosyasında aygıt ile ilgili vendor id, product id ve ürün adı gibi bilgileri düzenlemen gerekebilir.

karışık bir uygulama değil. anlamadığın yerlerde bana ulaşabilirsin.

bana da başta karışık gelmişti ancak çözdüm durumu. oldukça kolay.

Eğer ki CCS C ile yapmak istiyorsan tabi bu kodları kullanırsın. basic v.s. ile yapmak istiyorsan yukarıda verilen linkten faydalanabilirsin bu konuyu incelemende fayda var

ancak CCS C tavsiyemdir ;)

bu usb haberleşme için ürün numarası denen microchip'in mail ile verdiği bir P_id lazımış bu konu hakkında bilgi olan varmı ?

bu chip yerine pic18f4550 daha mantıklı. kendi dahili usb desteği mevcut zaten. mesajı gönderen arkadaş ta 18f4550 kullanmak istediğini söylemiş. usb desteği varken ek olarak neden başka bir chip kullansın ki? :)

18f4550 ile oldukça rahat bir şekilde usb işlemi yapılabilir. ben şuan bunu 18f2550'de kullanıyorum mesela. ek herhangi birşey olmadan, pic in kendi usb özelliği ile :)

18f4550'nin kendi usb özelliğinin kullanılması daha kolay olacaktır. :)

Bilgisayar Arayüzü için hangi dili kullandınız aceba?
Öğrenmek açısından şöyle bişey yapmak istiyorum C# ile bir program yapıp programın led yak butona basıldığında kart üzerindeki ledi yakacak bir uygulama nasıl yapılır aceba?

ftdı nin umf234xd-01 modeli var elimde ve 16f628a pic var bununla programa atabılır mıyım ? bir bilen var mı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,887
Son üye
ckiplano

Yeni konular

Geri