Pic seçimi

hakkiatas

Üye
slm arkadaşlar
bi proje için Pic kullanmam gerekiyor ama çok bilgim olmayan bi konu,
hem RF modülden gelen bilgileri işleyecek hem distance sensor dan gelen bilgileri işleyecek hemde iki motoru aynı anda pwm le kontrol edecek
hangi Pic'i kullanabilirim?

PIC16F777

Program Hafıza Tipi Flaş
Program Memory (KB) 14
İşlemci Hızı (MIPS) 5
RAM Bytes 368
Dijital İletişim Çevre Birimleri 1-A/E/USART, 1-MSSP (SPI/I2C)
Capture / / PWM Çevre Birimleri Karşılaştır 3 ÇKP
Zamanlayıcılar 2 x 8-bit, 1 x 16-bit
ADC 14 ch, 10-bit
Karşılaştırıcılar 2
Sıcaklık Aralığı (C) -40 Ila 125
Çalışma Voltaj Aralığı (V) 2-5,5
Pin Sayısı 40

10-bit 3 PWM
Programlanabilir Düşük Akım LVD
Üç Güç Modu Yönetilen
Çoklu Osilatör Seçenekleri
Fail-Safe Saat Monitör
Çift Hızlı Başlat
(RTC) Saat ve Real-Time

16F8xx serisinde microchipin bir yazısını okudum power on reset problemi olduğu konusunda ve gerçektende zamanında çok başımı ağrıttı. enerji anlık kesilme ve gelmelerinde program counter sapıtmasından herhangi bir alt rutinden başlatabiliyor.(çok nadirde olsa)
ben bu yüzden 16 serisi kullandığım zamanlarda dallas ve maximin bir entegresini kullanmak zorunda kalmıştım. mcu supervisor ds1232
içerisinde watchdog timer ve voltage monitor vardır. picte bir sapıtma olduğunda resette tutar. sonnuç olarak 18 serisi çıktıktan ve ben bunu kullanmaya başladıktan sonra bu sıkıntıda otomaik halloldu. 18f452 yi öneririm 16f877 ile pin compatible dir.
bu serilerde pwron reset gibi dertler yaşamazsın. eğer bir ödev ise sorun yok ama sahada çalışacak bir sistem ise kaçınılmaz. şahsen artık hiçbir tasarımımda 16 serisine bakmıyorum. fiyat performans ilişkisi olarak her anlamda.

16F8xx serisinde microchipin bir yazısını okudum power on reset problemi olduğu konusunda ve gerçektende zamanında çok başımı ağrıttı. enerji anlık kesilme ve gelmelerinde program counter sapıtmasından herhangi bir alt rutinden başlatabiliyor.(çok nadirde olsa)
ben bu yüzden 16 serisi kullandığım zamanlarda dallas ve maximin bir entegresini kullanmak zorunda kalmıştım. mcu supervisor ds1232
içerisinde watchdog timer ve voltage monitor vardır. picte bir sapıtma olduğunda resette tutar. sonnuç olarak 18 serisi çıktıktan ve ben bunu kullanmaya başladıktan sonra bu sıkıntıda otomaik halloldu. 18f452 yi öneririm 16f877 ile pin compatible dir.
bu serilerde pwron reset gibi dertler yaşamazsın. eğer bir ödev ise sorun yok ama sahada çalışacak bir sistem ise kaçınılmaz. şahsen artık hiçbir tasarımımda 16 serisine bakmıyorum. fiyat performans ilişkisi olarak her anlamda.

güzel de 18F452 de PWM varmı 2 tane benim bildiğim kadarıyla 1 tane PWM var

güzel de 18F452 de PWM varmı 2 tane benim bildiğim kadarıyla 1 tane PWM var

High current sink/source 25 mA/25 mA​
•​
Three external interrupt pins
•​
Timer0 module: 8-bit/16-bit timer/counter with8-bit programmable prescaler
•​
Timer1 module: 16-bit timer/counter
•​
Timer2 module: 8-bit timer/counter with 8-bitperiod register (time-base for PWM)
•​
Timer3 module: 16-bit timer/counter
•​
Secondary oscillator clock option - Timer1/Timer3
•​
Two Capture/Compare/PWM (CCP) modules.CCP pins that can be configured as:- Capture input: capture is 16-bit,max. resolution 6.25 ns (TCY/16)- Compare is 16-bit, max. resolution 100 ns (TCY)- PWM output: PWM resolution is 1- to 10-bit,max. PWM freq. @: 8-bit resolution = 156 kHz10-bit resolution = 39 kHz
•​
Master Synchronous Serial Port (MSSP) module,Two modes of operation:
- 3-wire SPI(supports all 4 SPI modes)

2 adet var. ccp1 ve ccp2

doğrudur ben 4520 ye bakmışım galiba

valla ben dün özellikle baktım ilk baktığım işlemci f452 oldu ama bir tane PWM gördüm şimdi bakıyorum dediğiniz doğru haklısınız. Sanırım bir yanlışlık oldu ama bende anlamadım 16f777 yi de özellikle arayıp buldum. :)

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri