Pic push pull pwm çıkışı

Herkese merhaba ben pic 18f46k22 yada pic18f87k22 ile push pull pwm almak istiyorum fakat destekleyip desteklemedigine dair bir bilgi bulamadım destekliyorlarsa nasıl çalıştırırım desteklemiyorsa destekleyen pic önerebilirmisiniz?

push pull destegi verip vermedigini nasıl bulabilirim

Stm32 de aynı timerdeki pwm pinlerini başlangıcı istediğini high yada low yapabiliyorsun. Ama picde varmı bende merak ettim yüksek ihtimalle vardır diye düşünüyorum. Yada transistor devresi ile kendiniz yapabilirsiniz.
1630913753507.png

elimdeki power supply tl494 ile sürülüyor fakat biz bunu işlemci ile kontrol etmek istiyoruz

30uslik bir periyotta 2.sinyal 1.sinyalin tam orta noktasında aktif ediyor bunu nasıl saglayabilirim 18f87k22 yardımı ile

harici bir komponent push pull yaparmı ?

30uslik bir periyotta 2.sinyal 1.sinyalin tam orta noktasında aktif ediyor bunu nasıl saglayabilirim 18f87k22 yardımı ile
30us lik periyodun ilk 15us 1.sinyal son 15us si 2.sinyal aktif değilmi.

18F87K22 ile Half bridge modunda push -pull sürülebilir. Dead time gecikmesi de ayarlanabiliyor.

30us lik periyodun ilk 15us 1.sinyal son 15us si 2.sinyal aktif değilmi.

18F87K22 ile Half bridge modunda push -pull sürülebilir. Dead time gecikmesi de ayarlanabiliyor.
hayır o şekilde degil
1.sinyal 0-5us arası aktif
2.sinyal 15-20us arası aktif
yani 2.sinyal 1.sinyalin baslangıcından tam 15us sonra aktif oluyor

Half Bridge konfigürasyonu ile complementary pwm olusturacaksınız.
Peryot 30us olacak. Aktif olma süresi de duty ile ayarlanacak.

Eğer 1 ve 2 sinyallerde farklı duty ihtiyacı yoksa istediğiniz gibi push-pull çalışır.
1 us gibi deadtime da eklerseniz, garanti olur.

Eğer 1 ve 2 sinyallerde farklı duty ihtiyacı yoksa istediğiniz gibi push-pull çalışır.
teşekkürler yapmayı deneyecegim bilgi verecegim
half bridge de 2.sinyal 1.sinyalin tamamlayıcısı yani 1 periyotta 1.pwm+2dead time+2.pwm şeklinde oluşuyor benim istedigim bu degil iki aynı duty cycledaki pwm 15us ile çalışşın istiyorum

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri