Pic Protek Nasıl Kırılır?

i.sinaplı

Katılımcı Üye
elimizdeki entegrede protek var onu nasıl kırarım işlemci nasıl okunur.cp yani
bilen birileri varsa yazsınar.. cp onaylanmış pic lerin eski haline dönmesi için winpic800 de bufferi doldurup cp yi kaldırıp tekrar pici programlandığını duydum olabilir mi?

cp onaylanmış pic lerin eski haline dönmesi için winpic800 de bufferi doldurup cp yi kaldırıp tekrar pici programlandığını duydum olabilir mi?

Bu kadar basit olabileceğine inanıyor musunuz?

Bu işle ilgilenen profesyonel firmalar var, isterseniz link verebilirim fakat astarı yüzünden pahalıya çıkabilir. Ayrıca elde edilen dosya üzerinde istediğiniz gibi modifikasyon yapama şansınız da olmaz.
Ulaşmayı istediğiniz yazılım her ne ise yeniden yazalım, emin olun daha hesaplı, dürüstçe ve sağlıklı bir çözüm olur.

gerçekte kod koruma kırılmaz diye biliyorum kırılıyormu?

kırılıyor da bir püf noktası vardır elbet çabalıyorum..

zor iş ustam ilerlemenizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.kolay gelsin.

sayın şef benım bıldığım microchip bu konuda çok ıddıalı eğer codeprotec kırılıp kullanıcı bu konuda zarar gorurse microchip kullanıcının zararını tazmın edebılıyormuş yanı kırılma konusunda microchip ürününün arkasında kırdım dıyenlerı bende duydum ama gormedım kırılma dedıklerı benımde yaptığım bır pic ıle netur işler yapılıyorsa aynı işlerı yapacak yazılım olur proğram yazan kodeprock koyuyorsa başkasınında enaz onun kadar kafası çalışır proğramı yazar bu insanoğlunun genınde olan bışey yeterkı azmet çozulmıyecek proğram olmaz şuda var bıre bır kopyacılığa karşiyım işi bılıyorsan sende aynı proğramı yaz kımse bışey dıyemez

evet kırılabilir ama ayrılacak olan zaman ve maliyet kurtarmaz... kırılmaması için bi neden yok nasılki o şifreyi koyan bir insansa aybı şekilde çözülebilir ama zaman ve maliyet açısından düşününce karlı bişey olmaz.

sayın şef benım bıldığım microchip bu konuda çok ıddıalı eğer codeprotec kırılıp kullanıcı bu konuda zarar gorurse microchip kullanıcının zararını tazmın edebılıyormuş yanı kırılma konusunda microchip ürününün arkasında kırdım dıyenlerı bende duydum ama gormedım kırılma dedıklerı benımde yaptığım bır pic ıle netur işler yapılıyorsa aynı işlerı yapacak yazılım olur proğram yazan kodeprock koyuyorsa başkasınında enaz onun kadar kafası çalışır proğramı yazar bu insanoğlunun genınde olan bışey yeterkı azmet çozulmıyecek proğram olmaz şuda var bıre bır kopyacılığa karşiyım işi bılıyorsan sende aynı proğramı yaz kımse bışey dıyemez

Bende arkadaşıma katılıyorum bu konuda...

sayın şef benım bıldığım microchip bu konuda çok ıddıalı eğer codeprotec kırılıp kullanıcı bu konuda zarar gorurse microchip kullanıcının zararını tazmın edebılıyormuş yanı kırılma konusunda microchip ürününün arkasında

Kesinlikle iddialı değiller, hatta datasheetlerinde derler ki "ne microchip ne de başka bir üretici kod koruması güvenliği ile ilgili garanti veremez. Kod koruma bulunması,ürünümüzün kırılamayacağını garanti ettiğimiz anlamına gelmez"
Dolayısı ile zarar tazmini gibi birşey söz konusu olamaz.

-Windows
-Antivirüs tüm pahalı programlar bile hala kırılabiliyor sadece basit bi chip mi kırlamayacak :D

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri