Pic Programmer / Ankara

notanee

Üye
Öncelikle merhaba,elimdeki PIC18F4550 için programmer almayı düşünüyorum.En son programmerlara baktığımda , Ankara Konya Sokak'ta 45 TL civarı bir fiyat söz konusuydu.Elimde ayrıca bir programmer mevcut ; fakat bu programmer PIC'in içinde bootloader olduğu zaman kolayca resetleyip programı değiştirmeye yarıyor.Sorum şu : sadece bootloader yüklemek için programmer mı alayım yoksa hazır programmer devrelerinden kendim mi kurayım ? Eğer ikincisini öneriyorsanız PIC18F4550 için usb portlu programlayıcı devreleri konusunda bana önerebileceğiniz bir devre var mı ? Şimdiden Teşekkürler.

ExpKits firmasının yaptığı PICkit2 klonunu öneririm.
Ben kullanıyorum ve çok memnunum.
Aynı zamanda In-Circuit-Debugger de yaparsın.

PICkit2 Clone

kendiniz yapmaya kalkarsanız da pahalıya gelecek üstelik aynı verimi elde edemeyebilirsiniz bence 45 liraya alın bence de pickit2 yeterli düzeyde üstelik sadece 40 ayaklıları değil daha düşük ayaklara sahip pic leride programlayabiliyor alırsanız verecekleri cd de kullanma kılavuzuda olması lazım.kullanma programı kurulumu ve kullanma kılavuzuda var.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.Sanırım dediğiniz gibi hazır bir programlayıcı alacağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri