Pic programlama için eğitim seti??

akib

Üye
Arkadaşlar pic programlamaya en kısa sürede başlamayı düşünüyorum ancak nereden ve nasıl başlıyacam tam olarak bilemiyorum zira piyasada birçok kitap program döküman vs.mevcut.Bu konuda tecrübeli arkadaşların bana vakit kaybı yaşatmıyacağını düşündüğü tavsiyelerini bekliyorum.piyasadaki en anlaşılır kitaplar dökümanlar varsa eğitim cdleri ve satın alabileceğim deney setleri mevcut mu?bu konu hakkında fişkir oluşturucu bi kaç cümleyle yardımcı olursanız sevinirim:)teşekkkürler..

En kısa sürede demişsin pic öğrenmek kısa zaman almıyor . başlangıcta asm sonrada ccs c ile devam edersen zor ama doğru yolda olursun
deney seti tekopic2 deney seti ile çalışıyorum tavsiye ederim ama sen önece proteusu öğrenirsen sümülasyonunu kullanrak yazdığın kodları orada denersin kitap olarak serdar çiçeğin 600 sayfalık ccs c kitabı

pic programlamayı çabuk bir şekilde öğrenmek istiyorsanız bir kere asm yi aklınızdan geçirmeyin. Çünkü pic in portlarına çıkış verdim,pic in portundan giriş aldım ile programlama çözülmüyor. Bence hızlı bir şekilde pic programlamayı öğrenmek isteyen bir kişinin kod örneği en çok olan ve kütüphane hazırlama gerektirmeyen programlama editörleridir. m.ali DOĞAN'ın son dediği ccs c programı içerisinde hazır kütüphane var pek uğraştırmaz ve bildğim kadarı ile örnekleri çok. bunun yanı sıra farklı diller var. proton basic, mikrobasic,mikroc gibi. Bu programların da örnek kodları var ve bunlarda pek insanı zorlamazlar. Deney seti için konuşacak olursak, bence ilk etap ta isis te birkaç simülasyon yaptıktan sonra deney seti alın derim. çünkü pic için böyle bir nimet var elimizde.Belki deney seti almaya gerek kalmyacak direk kendi devrenizi tasarlayacaksınız. Bence önce başlayacağınız dile karar verin sonrası gelir zaten. Asm ile başlarsanız pic in mimarisini en ince ayrıntılarına kadar incelersiniz fakat öğrenmeniz ve kod yazmanız çok uzun zamanınızı alabilir. İyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri