Pic kullanmaya yeni başladım öğrenmeye nereden başlamalıyım

Ben daha yeni başladım bu pıc işine.fakat hiç bi bilgim yok bu kodlarla ilgili.yani kod gördümmü mal mal bakıyom.

daha önce game maker diye bi oyun yapma programı kullandım.fakat onuda kodsuz kullanıyodum.

ben bi oyun veya program yapmak istiyorum...

====Sizce hangi dili öğrenerek başlamalıyım.bana önerebileceğiniz ders siteleri varmı?
====bide siz nere lerden öğrendiniz?
==== son sorumda pıc ne demek?

bende c++programı var aslında fakat pek bi şey bilmiyorum.cout int filan onları öğrendim kendi kendime.
:eek::eek:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Forumda pic programlama başlığı altında "129 sayfalık kitap.... " var.
Kitapçılardan pic kitabı alman faydalı olur.

forumu takip edersen yeterli temel bilgiyi edinebilirsin yardımcı kaynaklar ve denemelerle tecrübeni arttırabilirsin.

Arkadaşım bence Basic ile başla hem anlaşılması kolay hemde bolca örnek bulabileceğin bir dil. Bende basic ile başladım ve pic in çalışma mantığını öğrenmem kolay oldu. Ayrıca yaptığın programları denemen için proteus devre tasarım programını kullan. Böylelikle programlarının çalışıp çalışmadığını kolayca test edebilirsin.

cenkun arkadaşımız. basic den baslamamı onermisiniz.o dil ile neler yapılıyor...

sen pic yerine daha görsel programlamacılıkla uğraşmalısın madem oyun yapmak istiyorsun, visual basic,java,flash gibi..

burada herkes kendi en iyi bildiği dili tavsiye edecektir o yüzden çok farklı cvplar bulabilirsin. Ben CCS C kullanıyorum. Başkası basic,hitech pic c ,assembly,proton v.s kullanıyodur sana onları önerecektir.Seçim yine sana kalacak anlayacağın.Rahatça dil öğrenmek istiyorsan pic basicle başlamanı tavsiye ederim. internettede bi sürü kaynak bulursun.Yok ben c öğrencem diyorsan sana tavsiyem CCS C ile pic programlamayı öğren derleyicisi çok kaliteli.

merhaba arkadaşlar ben de pıc işini öğrenmeye yeniden başladım daha önce pıc basıc ile basit bi kaç devre yapmıştım ama 5 yıl ara verdim ve herşeyi unuttum bana yeniden öğrenebilmem için kaynak tavsiye edebilecek biri var mı ??

en iyi öğrenme metodu uygulamalı öğrenmedir böyle bir şansın varsa daha rahat öğrenebilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri