pic kullanarak güvenlik kameralarını kontrol etmek

gaziteknik

Üye
arkadaşlar ben güvenlik sistemleri dersine giriyorum. Güvelik kameralarını monitöre bağlama işi basit ve fazla uygulama seçeneği olmayan bir konu. Sonuçta yapılacak şey kameranın data çıkışını monitöre vermek ve kameranın beslemesini vermek. Donanımsal olarak öğrencilere yaptıracağım uygulama yok. Ben de pic kullanarak kameraların görüntülerini sırayla veya istenildiği şekilde , istenilen sürede monitöre verme , Dvr kartıyla görüntüleri kaydetme ve bu görüntüleri bilgisayardan işleyip , bu konularda öğrencilere uygulamalar yaptırmayı düşünüyorum. Bu konuda bana bilgi veren , yardımcı olan , yol gösteren olursa çok sevinirim

Pic'in çıkışını bir tristörlü veya triyaklı devre ile sürerek kameraların beslemesini kontrol etmeyi düşünüyorum. Pic ile kameralar hakkında yapabileceğim farklı bir uygulama olabilirmi? Atelye dersinde öğrencilere çeşitli deney ve uygulamalar yaptırmak istiyorum güvenlik kameralarıyla ilgili. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Sonuçta yapacağınız yardımdan pek çok öğrenci faydalanacak.

arkadaşlar forumda bu konuyla ilgilenen yok mu ? Hiç kimse cevap yazma gereği duymamış , şimdiye kadar 46 kişi sayfayı okumuş ama cevap yazma zahmetinde bulunmamış. Bu konuda bilgisi olan hiç kimse yok mu ? Lütfen, eğitim konusunda yardımcı olursanız sevinirim

anladığım kadarı ile

istenilen kamerayı ekrandan izlemek istiyorsunuz, kameraların digital çıkışlarına bir role koyarak yapabilirsiniz picte bu roleleri sürer istediğiniz kameranın monitör ile bağlantısını sağlar bu yönde bir uygulama yaptırabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri