pic kontrollü güneş paneli

karadost

Üye
arkadaş bu sen bitirme tezi olareak bu konuyu aldım ve döküman topluyorum bu konuda yardım edbilecek arkadaşlardan yardım talep ediyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

---------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------
arkadaşlar gerçekten ilgilenenler veya yardım etmek isteyenler olursa buraya mesaj attsın elimde belli başlı dökümanlar pic programı var

arkadaşlar lütfen yardımda bulunu daha doğrusu görüşlerini yazın benim için önemli olan mekanik kısmı nı nasıl çözebilirim

[size=10pt][size=10pt][size=10pt]DÜZENLEME:görkem[/size][/size][/size]

Arka arkaya mesaj atmak yasaktır. lütfen yukarıdan değiştir seçeneğini kullanınız.

Arkadaşım bunun üzerinde çalışmalar daha yeni.Ben yeni yeni görüyorum.Tabiki Türkiyede yeni.Türkiyede picle daha çok kayan yazı, lcd kontrol, saat, vb.. projeler yapıyoruz.Ama bu projeyi bizim bölümde bi hoca yapmıştı.

yardımcı olan olursa sevinirim banada azım çünkü

Elinizde olanları bir gösterinki fikir yürütelim.Hatta belki bizede yararı dokunur.
Bir şeyler öğrenenler onları dünyada ilk kendileri gördü sanır,heyecan için iyi bir şeydir.
Güneş takip sistemleri benim bildiğim 1972 den beri var.Öncesine yaşım yetmiyor duyduklarım değil gördüklerim 1972...

Her yıl en az 50 tane güneş takip projesi yapılır.Kimileri opamplarla kimileri bulanık mantıkla... ::)

Aşağıdaki linle ve oranın yönlendirdiklerine bir bak.Şadan dönmez arkadaşımız esirgememiş paylaşmış sağolsun.

http://www.frmtr.com/hobby-elektronik/800220-gunes-takip-sistemi.html

http://www.dosyaekle.com/do2.php?x=gunes_paneli_(ARAsTiRMA).rar

arkadaşlar burda tez hakkında bulduğum bilgiler var yardımcı olabilirseniz sevinirim
-----------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------
arkadaşlar pic programının bacak bağlantılarını verebilecek var mı denemek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

[size=10pt][size=10pt]DÜZENLEME:görkem[/size][/size]

Arka arkaya mesaj atmak yasaktır lütfen yukarıdan değiştir seçeneği kullanınız

baslik dikkatimi cekti ama anlayamadim olayi
pic ile gunes panelinin neyini kontrol ediyoruz sensor yardimi ile gunese mi ceviriyoruz mekanizmayi yada ne kadar enerji elde ettigimizi lcd de felan mi goruyoruz

karadost arkadasimizin linkini acamadim sizlerde linkde sorun yasadiniz mi ?

dostumpic yardımıyla güneş panellerinden en iyi verimi almak için bir kontrol mekanizması var

Sunlara bir baksaniza
:)

Ekli dosyalar

• Solar_Tracker_Circuits.rar
    189.9 KB · Görüntüleme: 210
Moderatör tarafında düzenlendi:
konuyu tam olarak bilmiyorum anladığım kadarıyla eski bi konu... ama bi kaç bişey yazmak istiyorum...

şimdi güneşten en iyi verimi alabilmek için bulunduğunuz enlem kadar panelizini yatay konumlandırmalısınız ki en iyi verimi yakalayasınız... bunun için ise mekanik kısmı yani yatay ile mesafesini ayarladıktan sonra solar panele bir DC motor takarak bunun dönüş hızını güneşin açısal hız hesabını yaparak PIC ile motor kontrolünü yaparak gerçekleştirebilirsiniz diye düşünüyorum...

saygılarımla dardanel

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri