Pic Klavye kontrolü yardım

platoonn

Üye
Arkadaşlar bilen birisi yardım etsin.Pic ile klavyeden gelen bilgileri okumam lazım 1-2 gündür klavye nin çalışma mantığını çözmeye çalışıyorum data ucunu anladım ama birde clk ucu var bu clk ucu na bizmi pic den bir sinyal uyguluyoruz yoksa klavyenin kendisimi üretiyor o sinyali.Birde pic basic programı ile data yı nasıl alacağım clk sinyal ele senkronize olarak negatif kenar tetikleme ile ilgili pic basic de bir komut varmı bile birisi bilgi verebilirmi.

Arkadaşlar bilen birisi yardım etsin.Pic ile klavyeden gelen bilgileri okumam lazım 1-2 gündür klavye nin çalışma mantığını çözmeye çalışıyorum data ucunu anladım ama birde clk ucu var bu clk ucu na bizmi pic den bir sinyal uyguluyoruz yoksa klavyenin kendisimi üretiyor o sinyali.Birde pic basic programı ile data yı nasıl alacağım clk sinyal ele senkronize olarak negatif kenar tetikleme ile ilgili pic basic de bir komut varmı bile birisi bilgi verebilirmi.

data ucuna 1 byte için mesela önce byteın 7.biti arkasından onay için clk a bir puls veriyosun.sonr 6.bit sonra 5.bit ..... böyle gidiyor.

bunun adı senkron seri iletişim.

pic basic programı ile data yı nasıl alacağım clk sinyal ele senkronize olarak negatif kenar tetikleme ile ilgili pic basic de bir komut varmı bile birisi bilgi verebilirmi.

Pbp'da "Shiftin" komutunu incele.

sn.tyildizak ın dediği gibi picbasicte shiftin shiftout komutları var. yanlız programın başına "modedefs.bas" dosyasını include etmen gerekr. birde "msbfirst" ve "lsbfirst" terimlerine dikkat etmen gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri