Pic ile seri port uygulaması; proteus çizimi+ccs c programı+C# arayüz programı

ya aslında çok fazla zamanım yok assembly komutlarınıda araştırıyorum ama yeterli bilgi bulamadım doğrusu.!!

>>c bilgim çok fazla yok eğer c de yazmak istesem bana örnek benzer program yada ne bileyim yardımcı olabilirmisin?? :(

teşekkür ederim.

Konunun başında verdiğim program senin işine yarayacaktır indirip göz atarsan anlarsın.

slm,

arkadaslar suan CCS C kullanarak proteusta klavyeden girilen sayı degerine gore ilgili ledi yakan programı yazdım.Buna ilaveten C#da bir arayuz programı yazıp butonlar sayesinde ilgili ledleri yakmaya calısacagım.

1)Arayuz programını yazdıktan sonra sürekli baglanamadı diye bir hata almaktayım.Asagıdaki program sadece C#ile seri haberleşme yapmak için yazdıgım basit bir program.Ancak calıstıramadım.C# konusunda daha cok yeniyim.
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Text;
using System.Windows.Forms;
using System.IO.Ports;

namespace seriport_veriokuma
{
public partial class Form1 : Form
{

SerialPort SeriPort;

public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
////char veri;
////string veri = SeriPort.ReadLine();
}

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{

SeriPort = new SerialPort();
////SeriPort.PortName="COM1";
if (!SeriPort.IsOpen)
{

SeriPort.Open();
SeriPort.WriteLine("gitme");

}

//SeriPort.DataReceived += new SerialDataReceivedEventHandler(button2_Click);
}
}
}

2)ayrıca yine buradaki sanal uygulamayıda calıstırırken port baglanamadı diye bir uyarı almaktayım.Bilgisayarda bu tarz simulasyonlar yaparken simulasyon devresine bir compim ekleyerek mi yapmak zorundayız.Cunku proteusta sadece virtual terminal kullanarak seri haberleşmeyi Pic ile gercekleştirebiliyoruz.
yardımcı olursanız cok sevinirim

sanal seri port programını bilgisayara kurman lazım.virtual serial port diye bir program. saygılarımla...

arkadaşlar iyi günler benim bi proje yapmam lazım şu şekilde(16f877 ile motor kontrolü yapılacak seri haberleşme ile bilgisayardan delphi arayüzü ile kontrol edilecek yardımcı olabilir misiniz )

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri