pic ile röle kontrol

eemehmet

Üye
Merhaba...pic ccs c ile 4 adet röle yi 4 adet anahtar yardımıyla kontrol etmek istiyorum...yani 4 adet anahtar giriş, 4 adet röle çıkışım olacak.1 nolu anahtar 1 nolu röleyi, 2 nolu anahtar 2 nolu röleyi... kontrol edecek...ayrıca 4 anahtar ı lcd de göstermek isiyorum..bu konuda yardımcı olursanız sevinirim pic konusunda yeniyim:(

yapıp verelim mi ?

Pic programlama bölümünde bu konu hakkında çok örnek var , önce CCS ile pic programlama öğrenmen lazım , Serdar Çiçek CCS C ile pic programlama kitabı var çok güzel anlatıyor

O konuda siteyi araştrdm ve kitabı da aldım yalnız konuya yabancı oldğmdan pek birşey anlamadım kodlarda yardımcı olursanız sevinirim....

arkadaşlar benim de benzer bi çalışmam pic ile lcd de menü oluşturmak istiyorum menüde
4 adet seçenek olacak ve her seçenekte de iki tane alt seçenek olacak
örneğin: anahtar 1 için A'ya basın anahtar 2 için B ye basın gibi...
alt seçenekte de 1-anahtar aç,2-anahtarı kapa gibi...bunu pic ile yapmam mümkün mü?kontrolünü yapacağım yükleri ve lcd yi aynı anda tek bir pic ile
kontrol ede bilir miyim???yani kumanda kısmı ve lcd kısmı aynı picte yapılabilir mi
örneğin pic 16f877 ile...ve kumanda için keypad mi kullanayım kumanda rf ile kontrol etsem kumanda kısmında ayrı bi pic devrede ayrı bi pic mi kullanmalıyım
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

@eemehmet
Takıldığın yeri söyle yardımcı olayım...

@bibicik
Pic ile yapmak tabi ki mümkün ve kolaylıkla tek bir pic ile yapabilirsin. Hatta karmaşık grafik lcd'li dokunmatik ekranlı , 10larca giriş çıkışı olan cihazlar bile tek bir işlemci ile (ki bu pic olabilir) yapılabilir , burada kriter sadece seçtiğin pic'in giriş çıkış sayısı ve çalışma kapasitesi .
Bunlara tuş takımı ve RF modüller de dahil.

İstediğin projeye başlamadan önce satır LCD'lere hakim olman gerekir. Tuş takımı için ise PORTB kesmelerini kullanman gerekecek . Bu 2 konuyu hallettikten sonra rahatlıkla yapabileceğini göreceksin zaten. İyi çalışmalar

lcd ve tuş takımları ile alakalı bildiğiniz bir kaynak var mı?biraz özel konular olduğu için pek kaynak bulamıyorum internette.kaynak internet de olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri