pic ile pwm ölçümü

arkadaşlar model uçak kumandasından gelen pwm sinyalini ölçerek, sinyalin periyodunu ve darbe boşluk oranını ccs c yazılımıyla nasıl yapabiliriz yardımcı olursanız sevinirim..

arkadaşlar model uçak kumandasından gelen pwm sinyalini ölçerek, sinyalin periyodunu ve darbe boşluk oranını ccs c yazılımıyla nasıl yapabiliriz yardımcı olursanız sevinirim..

ccp modulunu kullanman gerek. yükselen kenarda tmr1 saymaya başlıyacak. düşen kenarda stop edecek. rc kumandaları 20ms peryotta pwm üretir. yani yakaladığın sinyali 20ms den çıkartırsan sürekli pwm duty cycle ve mark cycle ı bulursun. yöntem bu şekilde. c bilmediğimden kod olarak yazamıyacağım ama yararman konuyu okursa sana yardımcı olur.

alıcıdan aldığın servo kanallarının sinyallerini mi module edilmiş fm sinyalimi yoksa module edilmemiş ppm sinyalimi okumak istiyorsunuz ?

okunacak sinyal frekansı 50hz. toplam peryod 20ms. pwm duty değeride minimum 450us ile max 2000us arasında yararman. protonda yazılmış kodum var ama arkadaş c de istemiş

Şimdi şurasını anlayamadım olayın;
Okyacağım sinyalin toplam periyodu 20ms diyorsun.
Ancak sen duty değeri de en fazla 2ms olur diyorsun.
%10'luk bir duty cycle ile bu sinyal ne işe yarıyor?
Çok küçük bir duty cycle.
Bu sorumun kod ile bir alakası yok.
Sadece bilgi açısından sordum...

Aslında benim sorularımda bu yüzden idi. Ölçülmek istenen aslında PPM sinyali, 8 ayrı pwm min ard arda bindirilmiş şekli. Arkadaş bunu yazsın diye soruları sordum ama istediğim cevaplar gelmedi.

Aslında benim sorularımda bu yüzden idi. Ölçülmek istenen aslında PPM sinyali, 8 ayrı pwm min ard arda bindirilmiş şekli. Arkadaş bunu yazsın diye soruları sordum ama istediğim cevaplar gelmedi.

istersen önce konuyu açan arkadaşın işi hallolsun nedersin

Şimdi şurasını anlayamadım olayın;
Okyacağım sinyalin toplam periyodu 20ms diyorsun.
Ancak sen duty değeri de en fazla 2ms olur diyorsun.
'luk bir duty cycle ile bu sinyal ne işe yarıyor?
Çok küçük bir duty cycle.
Bu sorumun kod ile bir alakası yok.
Sadece bilgi açısından sordum...

rc servolar böyle yapçak bişey yok :)

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular