PIC ile Memory Entegresine Yazma

keskin76

Üye
Arkadaşlar merhaba,

PIC ile elde ettiğim verileri hafıza yazıp kaydetmek istiyorum. PIC ile yazıp okuyabileceğim ayrı bir memory entegresi gerekli. Microchip'in sayfasına bakıyorum, memory entegreleri var ama bunlar piyasada bulunabilecek tipte mi? Sizin bu konuda deneyiminiz var mı?

Hocam çok sağ olun. Sıcaklık ölçüp kaydetmek istiyorum. Microchip'in 24AA serisine baktım, datasheet'ten anladığım kadarıyla, 100kHz ya da 400kHz ile yazabiliyoruz. Yazma hızını da yazılım ile ayarlıyoruz. Ya da MSSP modullu PIC alırsak zamanlama işleri ile uğraşmadan yazdırabiliyoruz. Peki hocam, bunları okuyucusunu bulmak mümkün mü? Bilgisayara bağlayıp kendim okuyayım.

Hocam çok sağ olun. Sıcaklık ölçüp kaydetmek istiyorum. Microchip'in 24AA serisine baktım, datasheet'ten anladığım kadarıyla, 100kHz ya da 400kHz ile yazabiliyoruz. Yazma hızını da yazılım ile ayarlıyoruz. Ya da MSSP modullu PIC alırsak zamanlama işleri ile uğraşmadan yazdırabiliyoruz. Peki hocam, bunları okuyucusunu bulmak mümkün mü? Bilgisayara bağlayıp kendim okuyayım.

Piyasada eeprom okuyucu/yazıcı cihazlar var ancak bu cihazlar işini görmez. bu cihaz ile eepromu okuduğunda hexadecimal bir sürü değer görürsünüz ve bunlar bu şeklide anlam ifade etmez.
Çünkü sen yazdığın verinin hangi adresinde nasıl bir veri olduğunu biliyorsun.

Bu nedenle yine bir PIC li devre yapıp bunu USB yada RS232 ile bilgisayarına bağlaman ve bir arayüz programı hazırlamanız gerekir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri