Pic ile led yakıp söndürme kodlaması

IPv6

Üye
arkadaşlar lise yıllarımda PIC ve programlama bilgim iyi iken aradan yaman geçince unuymuşum.notlarımıda bulamadım malesef.sizden isteğim;

# RA0 a bağlı butona basınca RB0 daki LED yanacak,RB2 deki motor dönecek (led olarak varsayalım,röle ile sürücem).

# RA1 deki butona basınca RB0 daki LED sönüp,RB2 deki motor durup,RB1 deli led yancak.

RA0 a basıldığında işlem böyle devam edecek.
butona basıp bırakınca kendincen çalışıcak.

1-2 güne lazım,yardım ederseniz çok memnun olurum arkadaşlar bir arkadaşımın kardeşi için yapıcam bunu.

arkadaşlar lise yıllarımda PIC ve programlama bilgim iyi iken aradan yaman geçince unuymuşum.notlarımıda bulamadım malesef.sizden isteğim;

# RA0 a bağlı butona basınca RB0 daki LED yanacak,RB2 deki motor dönecek (led olarak varsayalım,röle ile sürücem).

# RA1 deki butona basınca RB0 daki LED sönüp,RB2 deki motor durup,RB1 deli led yancak.

RA0 a basıldığında işlem böyle devam edecek.
butona basıp bırakınca kendincen çalışıcak.

1-2 güne lazım,yardım ederseniz çok memnun olurum arkadaşlar bir arkadaşımın kardeşi için yapıcam bunu.
burada sorulan soruyu ben de daha farklı sormak istiyorum.
pic18f4550 microcontroller üzerindeki A portunda 8 tane Led bağlantıları yaparken istediğim Ledleri açayım. şiddeti de 10KHz de olmasını istiyorum. osilator bağlantısında da %50 duty_scale yapmak istiyorum. yardımcı olanlar için teşekkür ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri