Pic ile inverter kontrolü

Anladım hocam. O parametrelerle işim yok sadece cihazın çıkışlarını kontrol edicem. Mesela Hız kontrolü için Analog output, yön kontrolü için ise Kuru kontak Röle çıkışlarını kontrol edicem picten.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hocam önceki mesajınızın tamamı gelmemiş tekrar okuyum :) pardon yukarıdaki mesaj geçersiz :)

Tamam hocam şu anda oturdu. Cihazın adresini öğrenmem lazım ilk olarak. Daha sonra herşey belli. Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için Allah razı olsun. Hayırlı geceler..

rica ederim modbusı kurdugunuzda banada anlatın lütfen. yazılımla bayadır ugrasmadım. enson modbus a kadar gelip bırakmıstım. :)

ok.
1 bytelık bilginin herbir bitine tek tek nasıl ulaşırım ?

Araştırmama göre "bit_test(degisken,BitNo)" Bu komutla ulaşılabilir. "bit_set" komutuyla istenilen bit 1 yapılabilir. "bit_clear" bukomutlada sıfırlamak için kullanılır

bu ccs c de sanırım dimi. mplab c de var mı bu?

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri