PIC ile DTMF KONTROL DEVRESİ

poweruser

Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Forumda Araştırdım biraz fakat uygun bir devre bulamadım.

Şimdi Telefon hattı olan bir yerdeki Su motorunu Uzaktan cep telefonu ike açıp kapatmak istiyorum.

Çalışacak olan yerdeki normal telefon bir cep telefonu ile arandıgında ilk önce bir şifre girilip sonra açıp kapama komutunun verilmesi gerekiyor. (Sisteme başkası tarafından müdahale edilmemesi için). Bu şekilde bir devre ve Elinde PİC kodu olan varmı veya yardımcı olabilecek arkadaş.

Teşekkürler.

Arama kısmına dtmf yazınca birçok konu çıkıyor.
bilim ve teknik dergisinin kendimiz yapalım köşesinde benzer bir devre var.

Öncelikle Teşşekürler.

Yanlız benim istedigim tek bir röleli digerlerine göre daha basit bir devre kusura bakmayın işin içinden cıkamadım.

eger biraz bilginiz varsa konu hakkında daha onceki yapılmıs konulardan feyz alarak kendiniz birsey yapabilirsinizki bu cok zor (sizinde dediginiz gibi basit birr sistem ) bir işlem degil yok ben yapamam hazır lazım dersenizde bu sistemi ticari olarak yapıp satıyorum zaten cok uygun bir fiyata size sistemi gonderebilirim .....

argetek73 iyi calışmalar bana telsiz ses çıkısına bağlaya bilcegim tek roleli bir dtmf cıhazı lazım şifresini değişebilecegim bir tür olmalı bana bunlardan 10 tane gerek yardımcıolurmusn

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle Teşşekürler.

Yanlız benim istedigim tek bir röleli digerlerine göre daha basit bir devre kusura bakmayın işin içinden cıkamadım.

tam elimde senin işine yarıyacak devre şeması var resim ekle butonu olmadığı için ekleyemedim özelden bana pm olarak mail adresini atarsan seninle paylaşırım

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri