Pic ile birden fazla işlem yapma

timer veya değişken ekleyip mesala butona birdaha basılırsan bütün işlemleri sonlandırıp yaniden komuta başlata bilirsin yani reset tuşuna basmak gibi olur kod DEĞİŞKEN ADANA :D:D:D:D
[/CODE]#include <Wire.h>

#include <SoftwareSerial.h>

double angle_rad = PI/180.0;

double angle_deg = 180.0/PI;

double adana;

void setup(){

pinMode(A0+0,INPUT);

pinMode(9,OUTPUT);

}

void loop(){

if(((analogRead(A0+0))==(1023))){

adana += 1;

}

if(((adana)==(1))){

digitalWrite(9,1);

_delay(5);

digitalWrite(9,0);

if(((adana)==(2))){

adana = 1;

digitalWrite(9,0);

}

}

_loop();

}

void _delay(float seconds){

long endTime = millis() + seconds * 1000;

while(millis() < endTime)_loop();

}

void _loop(){

}

/adana merkez patlıyo [/CODE]
herkes çıkış digital 9 girş analog 0
Analogdan buton okumak kanser ediyor önermem:oops: pull down direnci cart curt emn mi dersin kafayı yedim kablonun iç direnci yüzünden 1023 tamamlanmıyor ve triglemiyor bu arada kod fixlendi
Kaptan olmuyo kafayı yiyecem dijitalle cillop gibi oluyor ama nalet olası analog kafayı yedi

Analog read ile sensör, potans tarzı şeylerden veri alınması gerekmiyor mu zaten?

sen push bottonu analogdan okuyacam demedinmi yoksa dijital cıkışın ismi a mıydı ehehehehehehe:D:D:D:D:D:D
Ahhh kusura bakma pıc entegrelerinin isimlendirmeleri karıştırıyorum keşke dijital 1 giriş d2 çıkış deseydin

sen push bottonu analogdan okuyacam demedinmi yoksa dijital cıkışın ismi a mıydı ehehehehehehe:D:D:D:D:D:D
Ahhh kusura bakma pıc entegrelerinin isimlendirmeleri karıştırıyorum keşke dijital 1 giriş d2 çıkış deseydin
Ben öyle bir şey demedim :D :D Pic'in A0 pinine buton bağlıydı. Zaten butonun analogluk bir durumu yok ki ya lojik 0'dır ya da lojik 1 :D Karışıklık olmuş herhalde :D

Olsun anologdan buton okumayı öğrendim

Herkese merhabalar pic programlamayı öğrenmeye çalışıyorum ve daha yeni başladım.
Ben bir butona bastığımda bir led birer saniye arayla yanıp sönsün ama 15 saniye sonra da tamamen sönsün ve aynı işlemi tekrar butona bastığım zaman gerçekleştirsin istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Hangi komutu kullanmam lazım? İf ile denedim ama bir türlü yapamadım yardımcı olur musunuz?
do
for n=1 to 15
led yak
delay 1 sn
while buton1=high

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye