pic ile alıcı yapımı yardım!!!!

ugrgsli

Üye
arkadaşlar elimde bi helikopter kumandası var bu kumandaya pic ile bir alıcı yapmam gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum

Kumanda kaç Mhz...Pic ile alıcı yapman için önce uygun bir receiver bulman gerek...

kumanda 38kHz lik geçenlerde hoca dan yardım istemiştim seri port (rs232) ve ccs c programı ile kumandanın çıkışlarını bulabileceğimi söylemişti ancak ben beceremedim rs232 aldım pc ye tanıttım driverleri yüklemede sorun olmadı tsop1256 ilede kumandanın çıkışlarındaki sinyalleri göremedim tsop1256 ilede 38kHz lik bir vericinin çıkış siyallerini görebileceğimi okumuştum bi kaç forumda

kumanda 38kHz lik geçenlerde hoca dan yardım istemiştim seri port (rs232) ve ccs c programı ile kumandanın çıkışlarını bulabileceğimi söylemişti ancak ben beceremedim rs232 aldım pc ye tanıttım driverleri yüklemede sorun olmadı tsop1256 ilede kumandanın çıkışlarındaki sinyalleri göremedim tsop1256 ilede 38kHz lik bir vericinin çıkış siyallerini görebileceğimi okumuştum bi kaç forumda

tsop1256 ile ancak 56 KHz'e modüle edilmiş IR işareti algılayabilirsiniz, 38 khz için tsop1138 ya da 2238 kullanmak gerekir.
Bu arada; helikopter kumandasının IR ile çalışması da saçma olmuş. Helikopter görüş açısından çıkarsa ya da vericiyi göremeyeceği bir açıda seyrederse alır başını gider. IR konusunda emin misiniz?

fotoğraf ekleyecektim ama beceremedim ben bu kumandayı hocadan almıştım onun bana söylediği bu

yardımcı olacak yol gösterecek biri yokmu arkadaşlar bu konularda pek bilgim yokta

iibrahimc teşekkürler gönderdiğin evre için inceleyeceğim ancak benim bu devreyi alletmem gerekiyor..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri