PIC Flash Bellek Kullanımı

helluri

Üye
sayın ustalar benim şöyle bir problemim var.
ben bilgisayardan pic in flash belleğine bi program atmak istiyorum ve buradaki hex kodlarına göre çıkışlar almak istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz.

tabi flash belleğe başka bi zaman yeni hex dosyalar atabilirmiyim.yoksa bi kereye mahss mu atabilirim programı

Sorunu daha detaylı anlatabilir misiniz?
Bilgisayar ile PIC iletişimini sağlamak istiyorsanız 18f4550 veya 18f2550 kullanabilirsiniz.

C tipi pic leri 1 kere yazarsın.
F tipi pic lere pdf lerinde belirtilen kadar yazabilirsin.
Eskilerde 1.000.000 , yenilerde 10.000.000 kez gibi rakamlar telafuz ediliyor.

şöyle anlatırsam daha ii olacak sanırım

bilgisayardan direk bağlantı olmayacak.ben bilgisayarda bi program hazırlayacam sadece I/0 girişlerini kaydedecek ve usb ile pic flash ına aktarmak istiyorum.pic te flash tan aldığı bilgilerle çıkış sağlayacak. bunu yapmak istiyorum

sayın ustalar benim şöyle bir problemim var.
ben bilgisayardan pic in flash belleğine bi program atmak istiyorum ve buradaki hex kodlarına göre çıkışlar almak istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz.

tabi flash belleğe başka bi zaman yeni hex dosyalar atabilirmiyim.yoksa bi kereye mahss mu atabilirim programı

İstediğinizi yapabilmenin 2 yolu yar. Tabi yapacağınız uygulamay göre değişir.

1- Eğer pic içine hazırladığınız hex. dosyasını atıp o programı icra ettirmek istiyorsanız bootloader kullanmanız gerekir.

2- Programı değiştirmeden sadece programın çalışmasındaki bekleme süreleri veya bazı parametreler gibi verileri değiştirmek istiyorsanız PC ve PIC arasında haberleşme için bir arayüz program hazırlarsınız ( USB veya RS232 ). Göndermek istediğiniz bilgileri bu yolla gönderip pic in hafızasına kaydedebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri