PIC Basic Pro ile Kızılötesi İletişim

Herkese merhabalar ...

3 buton kontrollu bir programım var ... Şimdiki aşamada bu butonları kızılötesi ile kontrol etmek istiyorum ...

Yani ben elimle butonun birine basıp yaptığım işi kızılötesi verici ile yapmak istiyorum ...

Acaba nerden nasıl başlamalıyım ? Nasıl yapabilirim ? ...

Umarım anlatabilmişimdir ...

Herkese Saygılar ...

seri iletişimle ilgilendinmi daha önce?

Hayır maalesef çok fazla değil ...

Bu sayede bir yerden hem başlamak istiyorum hem yazmış olduğum programı geliştirip daha hoş bir duruma getirmek istiyorum ...

öncelikle bu şemayı yaparak başlayabilirsin. 3 butonlu çizdim. karşılığındada 3 led var. mesafesi 8-10mt

Öncelikle ilginiz için teşekkürler ...

Fakat alıcı kartımda Pic16F877A olmak zorunda ... Alıcı ve verici devremde Pic16f877a olmasında bir sakınca yok sanırım ?

Yani sizin şemadaki pic i 16f877a ile değiştirsem sıkıntı çıkmaz sanırım ?

evet rahatlıkla değiştirebilirsin.fakat vericideki alttaki transistorün base ucu pic16f877 de ccp1,yada ccp2 ye bağlansın,yukarıdaki transistorde portc.6 ya bağlansınk donanımları kullanalım. burada alttaki transistörü picin pwm modulunü kullanarak sürekli 38khz üreticez. üsttekide seri olarak 2400 baudrate hızında data ile module edilecek. alıcıda ise sadece gönderilen datalar beklenecek ve buna göre ledler yakılacak

Teşekkürler hocam burdan başlamak gerekecek sanırım ama programı yazmam sanırım kolay olmayacak ...

Uğraşacağım umarım bişi çıkartabilirim ...

Sonuçları burdan paylaşmaya çalışacağım ...

Sizde müsait olursanız , vaktiniz olursa , bu konuda ki çalışmalarınızdan faydalanmak isterim ...

Saygılar ...

Arkadaşlar , proteusta çizdirmek açmaçlı IR alıcı Ve IR verici şemalarına ihtiyacım var(ISIS ın kendi içinde yok , kütüphanelerdede bulamadım) ...

Nasıl halledebilirim bu sorunu ?

Proton basicle yazarsan daha kolay olur ır için gerekli komutu var. örnekde var.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri