pic basic kitap yardımı

• Konbuyu başlatan arsima
  • Başlangıç tarihi

arsima

Üye
arkadaşlar pıc basic ögrenmek istiyorum yanlızz kitap lazım türkçee birde basic de nelere ihtiyacımız varr birazz anlatırmısınızz

dostum niye basic öğrenmek istiyosun . bence asembler pic için ideal . bu sitede assembler üzerine başlangıç için çok güzel bir kitabın pdf i var . onu tavsiye edebilirim . basic le yapamayacağın işleri yada zorlanacağın durumları assembler ile aşabilirsin.

omeragar

Üye
Arkadaş bişi sormak istiyorum ASSEMBLER bir dildir doğru değilmi ? fakat bu dili bir çok dille yazabiliyoruz değilmi ? mesela C, visual basic, vs. vs. bu işin doğrusunu bana ufak olsa açıklarsa allah ondan razı olsun

assembler bir dilidir. not defterinde yazıp txt olan uzantısını asm olarak değiştirdiğin kuralına uygun yazılmış her yazı pic asembler derleyicisi tarafından pic e yüklenebilecek komutlara çevrilebilir . pic te kullanılan asembler dili pic e uyarlanmış halidir . yaklaşık 35 komut ile taşıma , aritmetik , mantık işlemleri ile her istediğini yapabilirsin . pic in üreticisi olan microchip firması (sitesinden indirebilirsin ) mplab programı ile asembler tabanını kullanıyor. asembler tam anlamıyla makine dilidir . hantal gibidir ama temeldir herşeyi yaparsın .