pic arayuz programı ıcın önerileriniz

hkn_blt

Üye
pic ile yazdığımız programları bilgisayardan kontrol etmek için hangi arayüz programını kullanmak daha mantıklı hangisi ile daha çok örnek bulup öğrenebiliriz.C# mı Visual basic mi.Çok zor uygulamalar yapmayı düşünmüğyorum sadece bilgisayarda verileri göreyim portları kontrol edebileyim gelen verileri excel aktarabileyim.Bu tür uygulamarı kitaplarda bulamıyorum elektronik ile alakalı olduğundan bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ?bu tür uygulamaları yapabilmek için c# veya visual basic tam hakim olmak gereklimidir ?

RS232 ilitişimi hakkında kaynak olarak en çok VB ve Delphi bulabilirsin.
Ancak C# hakkındaki kaynaklar da oldukça yaygınlaştı artık.
Çok temel uygulamalar yapmayı düşünüyorsan, çok da fazla hakim olmana gerek yok.

siz kullandınız bu bu programları.eğer kullandı iseniz nasıl bir yol izleyerek sonuca ulaştınız paylaşırmısınız.(tabi pic veya plc kullanımı için normal pc programları yazmaktan bahsetmiyorum)

Geçenki mesajlarda bir tane çok basit bir arayüz hazırlamıştım arkadaşın ödevi için.
Şu an ofisteyim, evdeki bilgisayarda kaldı.
Ulaşabilirsem buraya yüklerim.
Programlama da elbette teorik bilgilerin olmalıdır.
Ancak esas geliştirmeyi bol bol uygulama yaparak kazanıyorsun.
Eğer PIC ile haberleşecek arayüz yazılacaksa, kendini çok fazla kasmana gerek yok.
Ben buraya örneği yükleyeyim, sonra sen anlamadığın noktalarda sorarsın...

aslında daha çok PLC ile uğraşıyorum ama bazen pic ile program yazmak zorunda kalıoyrum.program yazmada bi sıkıntı çekmiyorum.Plc ile arayuz için hazır paneller var saten uğraşmaya değmiyor diğer yazılımlarla hem daha kısa zamanda hallediliyor.ama pic ile uğraşmakta hoşuma gidiyor :)

Evet; hem PIC'i programlamak hem de onu bir bilgisayar ile haberleştirmek gerçekten haz verici biri iş... :)
Bilgisayar kısmını merak etme, elimden geldiği kadar sana yardımcı olabilirim.

thinking in java ile başlayablirsn interntte pdf si mevcut

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri