PIC 16F877, seri port fotosel haberleşmesi

Noxious

Üye
PIC 16F877 ile c# (visual studio) kodlamayla fotoselden gelen 0-5V aralığındaki değeri seri port aracılığıyla bilgisayarda okumak istiyorum.

Devrenin amacı fotoselin aldığı ışıklılığa göre pc' deki bir image in aydınlık yada karanlık görünmesini sağlamak, gece-gündüz arası değerleri okumak.

c# kısmını yaptım gibi, kendim değiştirdiğim bir değere göre image karanlık yada normal görünmekte ( aradaki değerlerde farkedilmekte) ama fotosel devresini nasıl yapacağımı ve bunu pic ile bilgisayara nasıl aktaracağımı bilmemekteyim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

fotosel derken ben sana şöle bir malzeme önereyim
analog sensördür çıkışı 0-5 voltdur sen bunu picle okuyup seriporttan değeri alabilirsin
LilyPad Light Sensor - Robit Teknoloji Online Alışveriş Sitesi

c# (visual studio) seri port haberleşmesini denedinmi

Önerdiğiniz malzeme gerçekten tam benim kullanım amacıma uygun ama beslemesi kaç V bulamadım kendinden pilli sanırım, çok da detaylı incelemedim henüz.

visual studio ile daha önce derste pic' e seri port aracılığıyla bağlanmıştım ama henüz kendim denemedim.

1 hafta içersinde onu da denemiş olurum büyük ihtimal, bir kaç satır kod yazımı var. O zaman tam olarak bahsedebilirim burda, şimdi üstün körü kod vermem çok doğru olmaz gibi geliyor.

Piyasada varmıdır acaba bu sensör bir fikriniz var mı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri