PIC 16F877 İLE SERVO MOTOR KONTROLÜ Program sorunu!!

Arkadaşar öncelikle selamlar .
Hocamız robot kol devresi verdi çizdik , yaptık , herşeyi hazır fakat program konusunda bir türlü başarılı olamadık. PIC 16F84 e göre program yazabiliyoruz ama Assembly'de ufak çaplı öyle . Geniş çaplı programda sıkıntımız var İstediğimiz şey çok basit
2 buton biri ileri biride geri görevini yapacak. 5 ms değilde 1 ms - 1ms yani yavaş yavaş ileri yavaş yavaş geri yaptırmayı amaçlıyoruz. Programını bir türlü yazamadım yardımcı olabilecekseniz çok sevinirim hazır program beklemiyorum. ASSEMBLYde giriş çıkış ayarlarında yardımcı olsanız bile yeter. PIC yada CCS de hazır program varsada kullanabilirim. teşekkürler

rc servo içinmi lazım kodlar. yani model uçak servosumu aldınız.

eğer rc servo ise piyasada futaba,hitech gibi markalar kullanabilirsin.

ana tema pwm ile tam sola 900usec pulse width. tam sağa 2100usec. merkez 1500usecond. pulse width
frekans 50hz olcak

avatarımda gördüğün arka cam ibre motoru futaba3003 servo

Merhaba, bende robot kol projesi yapıyorum ve assembly ile sizin dediğiniz gibi ileri geri hareketini sağlamam lazım. robot 6 servodan oluşuyor ve ben nasıl yapıcağımı bilmiyorum. Siz projeyi başarıyla bitirebildiniz mi?

Merhaba, bende robot kol projesi yapıyorum ve assembly ile sizin dediğiniz gibi ileri geri hareketini sağlamam lazım. robot 6 servodan oluşuyor ve ben nasıl yapıcağımı bilmiyorum. Siz projeyi başarıyla bitirebildiniz mi?

Projeyi bitirmemişseniz ben size yardımcı olabilirim. Bende tasarım projesi olarak bu projeyi yapmıştım.

Projeyi yaptım ve teslim ettim, ilginiz için teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri