PHILIPS 223V5L Led Monitör Arıza

rifaty

Üye
Merhaba, 2016 yılında aldığım LED monitöre görüntü gelmemeye başladı, Ümraniye alemdağ cd. servise götürdüm LED panel değişecek 400 TL dedi. Bu konuda daha ucuz çözüm önerisinde bulunacak olanlara şimdiden teşekür ederim..
56856

56857

56859

Merhaba, 2016 yılında aldığım LED monitöre görüntü gelmemeye başladı, Ümraniye alemdağ cd. servise götürdüm LED panel değişecek 400 TL dedi. Bu konuda daha ucuz çözüm önerisinde bulunacak olanlara şimdiden teşekür ederim..
Ekli dosyayı görüntüle 56856

Ekli dosyayı görüntüle 56857

Ekli dosyayı görüntüle 56859

Ekranın arkasında letler vardır değiştirebilirsen düzelir hasaz bir dürüm ekranı yerinden sökerken dikkatli ol hasas kırılma riski vardır kıvrılır sa tamirede deymez artık bence kendine güvenme sen sokme ver 400 tl yı çünkü ekran kırıldımı bu sefer 1000 tl den fazla odersin ya da yenisinin alırsın

ledlere şok yapmayı dene bir ihtimal bir süre daha idare eder, elinden geliyorsa kendin değiştir, yok gelmiyor dersen servis hizmetinden yararlan.

El feneriyle ekrana tutarmisin. Silik de olsa goruntu gorebiliyor musun?
Eger panelden goruntu gorebiliyorsan ya ledlerden bazilari patlamistir ya da led driver arizalidir.
Eger goruntu goremiyorsan beslemeden de yapar anakartttan da yapar.
Panel zor bir ihtimal.

ledlere şok yapmayı dene bir ihtimal bir süre daha idare eder, elinden geliyorsa kendin değiştir, yok gelmiyor dersen servis hizmetinden yararlan.
LED nasıl şoklarım ?
El feneriyle ekrana tutarmisin. Silik de olsa goruntu gorebiliyor musun?
Eger panelden goruntu gorebiliyorsan ya ledlerden bazilari patlamistir ya da led driver arizalidir.
Eger goruntu goremiyorsan beslemeden de yapar anakartttan da yapar.
Panel zor bir ihtimal.
hayır hiç ışık gelmiyor..

LED nasıl şoklarım ?
12 volt bir adaptör veya aküyle artı eksi farketmez ledlerin besleme soketinden çıkar artı eksiyi bir kaç saniyeliğine ver sadece ledlere vereceksin başka yere değil, geri gelirse yani soketi takıp elektrik verdiğinde çalışırsa şanslısın çalışmazsa şansına küs( unutma ledler ölü diye bunu yap diyorum) sorumluluk sana ait.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri