Phılıps monitör sorunu

veysel28

Profesyonel Üye
Arkadaşlar kolay gelsin.Benim phılıps brıllıanca 151AX monitörümde titreme var.Monitörü başka pc ye taktım.yerini değiştim belki manyetik alandandır diye oda değil.Titreme olduğu zaman bir iki tokat atınca düzeliyor.Sorun monitör içersindeki parçalardan olacağı kanaatindeyim.Elektronikten fazla anlamam oyüzden içindeki hangi parçanın buna sebep olduğunu bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada monitör kendinden hoparlörlü olduğu için içersinde hoparlerde var mıknatıslardan olabilirmi.

2 tokat atınca düzeliyor dediğinize göre saptırma bobinlerinin ayağında kondansatör var şişmişmi bakın soğuk lehimleri giderin PTC yi değiştirin.... titrerken renk kayması oluyormu

Renk kayması olmuyor ekranda kısa kısa çizgiler oluşuyor özelliklede ekranın üst kısmında daha yoğun şekilde oluyor.

ptc ile titremenin bir alakası yokki görünen oki soğuk lehim var kabloları kontrol edip şişen ısınan bişeyler varmı onlr kontrol edilmeli soğuk lehim durumu muhtemelen

Monitörü söktüm ekranın üst kısmındaki kartta biraz beyazlaşma vardı gibi temizledim ve taktım fakat sorun yine devam ediyo.Şimdide ekranın üstüne elimle basınca düzeliyor bi süra sonra yine aynı ayrıca sanırım ekran ısınınca sorun dahada azalıyo gibi.Görüşlerinizi bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri