Peteğin alt yarısı ısıtmıyor

hasçel

Üye
Kombiyle ısıtılan 120x60sm peteğin alt yarısı komple ısıtmıyor.Havasını almaya çalıştım hava çıkmadı,kesintisiz su aktı.petek araları su borusuyla.Fabrika hatası olarak petekte tıkanma sorunu olabilirmi.Konuyla ilgili değerli paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

geçen bende söktüm zift aktı petekten kendine güveniyosan önce banyodadır tahliye ordan suyu boşalt peteği sök iyice temizle bir tarafından suyu bas diğer taraftan bak su nasıl çıkıyo kolay gelsin.

Kombiyle ısıtılan 120x60sm peteğin alt yarısı komple ısıtmıyor.Havasını almaya çalıştım hava çıkmadı,kesintisiz su aktı.petek araları su borusuyla.Fabrika hatası olarak petekte tıkanma sorunu olabilirmi.Konuyla ilgili değerli paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Şikayetinize göre tesisatta su sirkülasyon problemi oldugu görünüyor.Öncelikle bu sorun tek petekte mi? var yoksa hepsinde mi? Tesisatın suyunu boşaltın ısınmayan petegin baglantılarını sökün muhtemelen petek kısmen tıkatı , kombinin altındaki filitreleri temizleyin. Eger yakın zamanda Bakım yapılmadı ise birde :) bakım yapın olsun bitsin :)) kolay gelsin

tesisat yeni.ilk defa bu kış kullanmaya başladık.sorun sadece bir petekte .son petek yatay şekilde yarısı ısıtmıyor.Kombiden daireye -Y-şeklinde iki koldan tesisat çekildi.

tesisat yeni.ilk defa bu kış kullanmaya başladık.sorun sadece bir petekte .son petek yatay şekilde yarısı ısıtmıyor.Kombiden daireye -Y-şeklinde iki koldan tesisat çekildi.

Son peteğin boru kaynaklarında daralma olabilir, petekte fabrikasyon arıza olabilir. Son olarak peteklere reglaj ayarı yapın. Reglaj ayarı şöyle yapılır; kombiye yakın olan petek en son petege dogru vanalar kapatılır. son petek yani ısınmayan petek kapatılmaz .

örnek: kombiye enyakın olan petegi 2 tur kapattınız bir sonrakini 1tur sonrakini yarım tur en son petek tamamen açık kalacak gibi kolay gelsin.

Tüm demeleri yapınca sonucu paylaşacağım.Yararlı paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla ısınmayan petek kombi'ye en uzak olan petek.
Şimdi yazacağım şekilde ayar yaparsanız zannederim sorununuz çözülecek.;
Tesisat 2 koldan çekildiğine göre,ısınmayan petek hangi kola bağlı ise o kolun kombi'ye en yakın olan peteğinin vanasını tam kapayın sonra da çok az,yani 1/4 turdan daha az açın,diğer peteği biraz daha fazla açın.yani ısınmayan peteğe gelene kadar kademe kademe vanaları açın ısınmayan peteğinkini tam açın.Böyle bir deneyin.İşe yarayacağını umuyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri