Pet Şişe Dolum Seviyesi

asou68

Üye
İçinde su bulunan bir pet şişenin kontrolünü yapmak istiyorum.İçi boş, yarım yada istenilen seviyede olmayan şişeleri ayırmak istiyorum. Buna uygun nasıl bir sensör yada ekipman kullanabilirim. Görüşlerinizi bekliyor iyi çalışmalar diliyorum.

şişenin içerisindeki seviyeyi kontrol etmek için seviye sensörü kullanman gerekir.

İçinde su bulunan bir pet şişenin kontrolünü yapmak istiyorum.İçi boş, yarım yada istenilen seviyede olmayan şişeleri ayırmak istiyorum. Buna uygun nasıl bir sensör yada ekipman kullanabilirim. Görüşlerinizi bekliyor iyi çalışmalar diliyorum.

pahali cozumler var fakat eger su siselerini dolum yaptirirken olcmeyi denerseniz ucuz ve kolay bir cozum onerim olabilir. su dolum yapan ekipmaniniza , petsisenin icine girebilicek (cubuk) prop baglayip dolu sinyalini alabilirsiniz.

Arkadaşım en ucuz reflektörlü sensörler var piyasada yerleşimini güzel yapabilirsen,mesafesinide iyi ayarlayıp sabit montelersen bu iş çözülür. Öyle çok pahalı sensörlere gerek yok......

Arkadaşlar satte 18000 hızla giden bir konveyörün üzerinde olduğu için ürünler içine prop sokma şansımız yok. Ancak Hasanzincir arkadaşın bahsettiği sensörü merak ettim. Verdiği link sick ürünlerinin genel linki buradan bende araştırıyorum.

Arkadaşım en ucuz reflektörlü sensörler var piyasada yerleşimini güzel yapabilirsen,mesafesinide iyi ayarlayıp sabit montelersen bu iş çözülür. Öyle çok pahalı sensörlere gerek yok......
Reflektörlü fotoselden bahsediyorsunuz peki bir marka şu ürün dediğiniz varmı acaba

Arkadaşlar satte 18000 hızla giden bir konveyörün üzerinde olduğu için ürünler içine prop sokma şansımız yok. Ancak Hasanzincir arkadaşın bahsettiği sensörü merak ettim. Verdiği link sick ürünlerinin genel linki buradan bende araştırıyorum.
18000 ne? m/saat öyle bile olsa sanıyede 5 metre yapar.bu hızda band olurmu bilmiyom.varsa görmek isterim.

Buna benzer bi çalışma yaptık ama sensör veya fotosellerle satbil çalışan bir sistem olmuyor.çok fazla sıkıntı çıkıyor özellikle hızdan dolayı. Hazır sistem alarak çözdük ( filtec )

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri