Peltierli termos

kesmez

Profesyonel Üye
İçindeki sıvıyı daha uzun süre sıcak ve soğuk saklamak için peltierli termos bakıyorum. bilgisi olan varmı.
içindeki sıvı sıcaksa soğumaması için ısıtacak, soğuksa ısınmaması için soğutacak portatif lityum pilli bir termos.

Beyaz eşya satan özellikle züccaciyelerde satılmaktadır. İki çeşit olanı var biri metal diğeri ise kristal cam. Benim var cam olanı ister sıcak koy ister soğuk enaz 24 saat saklama özelliği vardır. Metal olan çabuk paslanma yapıyor, lakin kırılma derdi yok. Cam olanı düşürmediğin sürece yıllarca kullanabilirsin. Birkaç çeşit litresine göre fiatları var.

Beyaz eşya satan özellikle züccaciyelerde satılmaktadır. İki çeşit olanı var biri metal diğeri ise kristal cam. Benim var cam olanı ister sıcak koy ister soğuk enaz 24 saat saklama özelliği vardır. Metal olan çabuk paslanma yapıyor, lakin kırılma derdi yok. Cam olanı düşürmediğin sürece yıllarca kullanabilirsin. Birkaç çeşit litresine göre fiatları var.
peltierli olanından sorulmuş yalnız. ben de merak ettim nasıl bi aparatmış. takipteyim.

Oto buzdolabı gibi olanlar.
"Oto buzdolabı sıcak soğuk" diye
aratabilirsiniz.

Geçenlerde kaliteli sayılacak bir termos aldım. içi metal olandan. fakat 5-6 saat sonra içindeki malzeme ısısını kaybediyor. düşündüm belki lityum pil destekli peltierli termos varsa bu süre uzayabilir. fakat aramalarda bulmadım. belki gören kullanan vardır diye sorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri