Peltier yapıştırıcı?

barikat34

Üye
arkadaşlar peltieri alüminyum soğutucuya nasıl yapıştırırız.termal macun var ama o tutmaz herhalde

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Nerede kullanacaksınız.
Bilgisayar içinse zaten fan ve işlemci arasına koyduğunuzda yapıştırmaya gerek yoktur.
Nerede kullanılacak?

nem almak için kullanacağım maalesef işlemci için değil yani alüminyum soğutucuya sabitlemem lazım.iki alüminyum suğutucu arasına peltieri koyacağım sıcak olan tarafa fan bağlayacağım.bina yeni olduğu bina kasnağındaki su neme dönüşüyor ve soğuk olan cama yapışıyor ve bildiğin su damlıyor camlardan odayı ısıtıp peltierle odadaki nemi almayı düşünüyorum

İki alüminyum panel arasına koyup sabitleyebilirsiniz aslında.

bende onu soruyorum.neyle yapıştırabilirim veya plastik kelepçemi kullansam

61098

61099

Bunlar işinizi görür.

bina kasnağı derken yanlış söylemiş olabilirim.tavanda şeritler şeklinde küf var kuzey cephe güneş görmediği için ve dış cephe kaplamasından dolayı inşaat yapılırken emdiği suyu dışarı atamadığı için içeri küf olarak veriyor.çoğu kişinin başına geliyor aslında.nem alan cihazlar pahalı olduğu için bu şekilde birşey yapıp denemek istiyorum.umarım anlatabilmişimdir

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri