Peltier için Tekrar Yardımlarınız Gerekiyor.

Ne verirsen elinle o gelir seninle [emoji16]

D6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğrultulmuş ac nin tepe değerinde şarj olduğu senin aklını çeliyor değilmi

aynen öyle benimkisi umut işte

[emoji26]

Kuyuda ne kadar su varsa onu çekersin, ha bir hafta sıcakta bırakırsan belki tamamı dolar :). Şöyle bir kaynak var (biraz daha çaba lütfen)! Voltaj bilgisi yer almıyor yapıp burda paylaşırsan sayende bilgi sahibi oluruz http://www.homemade-circuits.com/2016/08/making-thermoelectric-generator-circuit.html!
yorumunuz için teşekkür ederim fakat sitede çoğu çeyi çeviremedim anladığım kadarıyla diyotla beraber kullanmak gerekiyor diye düşünüyorum.Doğru mudur?

Linkte termoelektrik jeneratör yapımı anlatılmış yarı iletken olarak diyot kullanılmış. Yani ev yapımı peltier anlatılmış. Sanırım sizin zaten elinizde peltier mevcut.

evet 1 adet şuan elimde mevcut bugün 2 tane daha geliyor seri bağlayıp gerilimi yükseltmeyi deneyeceğim videosunu çekip bu siteye yükleyeceğim.Tekrar yorumlarınızı alacağım

Kickstarter sitesinde gordugumuz devreyi incelersek,

Yuk olarak bir adet led var. ortalama bir led 3.2 volt 20 ma civarindadir.

Saniyorum orada kullanilan peltier normal peltier degil. kendi icinde daha dusuk akimda calisan birden fazla seri peltierden olusan bir peltier. boyle olunca parmak sicakligi ile bile voltaj elde edilebilen sistem yapilmis. cikista kondansator ve step up converter ile de led yakilabiliyor.

Sizin icin led yakmak yeterse eger,

Joule thief devrelerini arastirin. 1 yada 1.5 volt ile bile 3.2 voltluk led yakiliyor. isinizi gorebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri