Peakmeter PM 16b digital Multimetre

Lonicera

Üye
Geçen gün multimetreyi yere düşürdüm ve cihaz ölçüm yapmıyor artık.Ekranda rakamlar var ancak tepkisiz.İçini açtım ve iki SMD direncin birer ayaları yerinden kopmuş ve bir entegre ortadan çatlamış. Dirençleri lehimledim ama durum aynı. Entegrenin üzerinde hiçbir yazı yok. Ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG_20221006_093002_1.jpg
    IMG_20221006_093002_1.jpg
    310.1 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20221006_092955.jpg
    IMG_20221006_092955.jpg
    451.2 KB · Görüntüleme: 32
Geçen gün multimetreyi yere düşürdüm ve cihaz ölçüm yapmıyor artık.Ekranda rakamlar var ancak tepkisiz.İçini açtım ve iki SMD direncin birer ayaları yerinden kopmuş ve bir entegre ortadan çatlamış. Dirençleri lehimledim ama durum aynı. Entegrenin üzerinde hiçbir yazı yok. Ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim
Entegrenin düştüğü anda kırılması mümkün değil. Onun olması için pcb nin de lastik gibi esnemesi lazım. Başka noktaları kontrol edin bence .

Her tarafını mercek altında kontrol ettim,entegre ortadan çatlak ve dibinde iki direnç kopuk,başka bir anormal durum yok görünüyor.
Her kademeye geçişte eskisi gibi buzzer sesi var ve ekran değişiyor. Gerilim kademesinde AC ve DC seçimi artık çalışmıyor. Ölçüm hiç bir kademede yapılamıyor. Pil yuvası kırılmış ama japonla eski haline getirdim. Entegre üstünde hiçbir yazı,çentik vb.işaret yok.Sadece kart üzerinde resimde görüldüğü gibi u4 yazılı

Son düzenleme:
Bu parçayı yada semayı bulsa bulsa @arkaplan bulur. Başkası bulamaz.

Şemasını bulamadım .

indir.png

Her tarafını mercek altında kontrol ettim,entegre ortadan çatlak ve dibinde iki direnç kopuk,başka bir anormal durum yok görünüyor.
Her kademeye geçişte eskisi gibi buzzer sesi var ve ekran değişiyor. Gerilim kademesinde AC ve DC seçimi artık çalışmıyor. Ölçüm hiç bir kademede yapılamıyor. Pil yuvası kırılmış ama japonla eski haline getirdim. Entegre üstünde hiçbir yazı,çentik vb.işaret yok.Sadece kart üzerinde resimde görüldüğü gibi u4 yazılı

Entegre SGM4582 olabilir . ( düşüncesi ? )

http://www.sg-micro.com/show-product-443.html

Kolay gelsin Sağlıcakla kalınız .

1559198179220882.png

HTB1TX6Lebus3KVjSZKbq6xqkFXa5.jpg

Son düzenleme:
Kendisinin satışı yok,Bakalım muadilini bulabilecekmiyiz,ilginize teşekkürler

Çok teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599