PC'niz Hızdan Uçsun

Beyler bu kadar uğraşırsınız gerçekten çok uçuk bir fark göremezsiniz

Uçuk farklar şu zamanlarda çıkar 5-6 ay bilgisayarını bilinçsiz kullanmışsındır bir format atarsın bilg uçuyor...

Speederxp adlı programda hız konusunda iyi . fakat bu tür hızlandırma programı bilgisayarı hüsrana uğratıyor gün geçtikçe ram hdd arızalanabiliyor.

Paylaşım için teşekkürler ancak bunlar klişeler.

Bunların bir ısmını denemiştim gerçektende farkedilir bi değişim oluyor..

Bilgisayarlar zamanla programlar yüklenip kaldırıldıkça kayıt defterlerinde sürekli değişik ve şişmeler olur.
Bunlar da zamanla yavaş çalışma sebebi olur. Bilgisayarınızı ilk kurduğunuzda ne kadar hızlı olduğunu hep görmüşsünüzdür.
Bilgisayarınıza gereksiz programlar kurmayın. Başlangıçta çalışan gereksiz kısayollar varsa çalıştırmayın.
Deneme amaçlı program kurmak istiyorsanız Bilgisayarınıza sanal bir pc kurun ücretsiz olan Virtualbox veya benzeri..
Test etmek istediğiniz programları burada test edin ki kurup kaldırdıkça bilgisayarınızda kalıntı bırakmasın

Bunların modası geçti artık :)

Benim bilgisayarı en çok yavaşlatan şey virüsler. 5-6 ayda bir kasper kurup tarattırıp virüsleri temizliyorum. Sonra acronis true image ile daha önceden aldığım sistem yedeğimi 5 dakika sürmeden yüklüyorum tertemiz bir sistemle hızla yoluma devam ediyorum tavsiye ederim. Ayrıca bilgisayarı hızlandırmak için program kurmanızı kesinlikle tavsiye etmem, çünkü bu programlar gereksiz diye sizin işinize lazım olabilecek şeyleride silebiliyorlar. Bilgisayarınız donanımsal olarak eski ise klasik windows görünümünde çalışmak biraz hızınızı artırabilir. Bir bilgisayarın hızını bence harddisk belirler. İşlemci ve ram ne kadar güçlü olursa olsun hdd uyuzsa, bilgisayar hem geç açılır hem yavaş çalışır. Yanlışlar varsa düzeltiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,825
Son üye
yasargokdemir

Yeni konular

Geri