PC'ler ve teknolojik sohbetler.

Bu arada işlemcinin Game Boost özelliği kapalıydı, açık olsa daha yüksek skor alacağı kesin. İnternetteki sonuçlara yakın çıkmış benim sonuçlar.

Ryzen 7 1700x o zamanlar benim işlemciden pahalı olması lazımdı hatırladığım kadarıyla. Ama o bir önceki nesil olduğundan onu geçmiş olmam normaldir. Tek çekirdek sonucunda 2990WX ile aramda çok az fark var. Ama çoklu çekirdekte haliyle o işlemcinin tamponunun tozunu bile görememişim :)

Kullanacağım programları da kuruyorum yavaş yavaş. After effects te özellikle programda çalışırken %70 oranında işlemci ve ram kullanıldığı için fark edecektir diye düşünüyorum. (%30gpu)

FSB değerinin görünmemesinin nedeni işlemcinin farklı bir teknoloji kullanıyor olmasından dolayı olabilir. Ben de tam bilemiyorum. İnternette de çoğu kişide görünmüyor.
Zaten oradaki çarpan ve işlemcinin çalışma voltajı sürekli kullanıma göre değişiyor.
Çoklu çekirdek testinde 3.60ghz de çalışıyordu sürekli.

Son düzenleme:
PCnin tüm özeli döküldü tabii ortaya :D İki monitör var, o Hdd de ajansta yaptığım işleri depoladığım harici disk :) Ama Toshiba olması lazım.
İşte ben yamyamı böyle yerim :p
Toshiba gendi başına HDD üretmez. Diğer firmaları gendisine bağladı. Ama HDD nin firmware yazılımları gendisini ele veriyo. :D

Sanırım ilk gönderdiğim nfo dosyasında tüm donanım görünüyordur, çünkü bugün gönderdiğim txt dosyasını kaydettiğimde o hdd bağlı değildi :D Haricinin içinde Samsung hdd var o halde.

Sanırım ilk gönderdiğim nfo dosyasında tüm donanım görünüyordur, çünkü bugün gönderdiğim txt dosyasını kaydettiğimde o hdd bağlı değildi :D Haricinin içinde Samsung hdd var o halde.
Veriyolları tam olarak tanımlanırsa bağlı olan tüm donanımların firmware özellikleri ve hatta seri numaraları da görünür.
HIRT.png

PARDON.
İşletim sistem diskin SAMSUNG SSD EVO 970 imiş.
WD 1TB STORAGE
Burada sana bir AFERİM.
Yıllar önce yapmış olduğum öneriyi uyguluyorsun.

Veriyolları tam olarak tanımlanırsa bağlı olan tüm donanımların firmware özellikleri ve hatta seri numaraları da görünür.
Ekli dosyayı görüntüle 91353
PARDON.
İşletim sistem diskin SAMSUNG SSD EVO 970 imiş.
WD 1TB STORAGE
Burada sana bir AFERİM.
Yıllar önce yapmış olduğum öneriyi uyguluyorsun.
Sistemi ilk kurduğum şekliyle kullanıyorum hala. Şimdi format attıktan sonra kasa içinin de temizlenmesi şart oldu. Tamamen temizlensin :D

Edit: Ben dün fark etmemişim o WD disk benim sistemdeki depo diskim olabilir 😅 Harici olan 2.5” olduğundan 7200rpm değildir.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ÖZÜR mesajım.
Yahu 3. nesil işlemcilerden sonra FSB eşliği kullanılmıyor ki.
Hay kafama gözüme. 👊 🔨
Tabii ki CPU-Z de FSB görünmez.
Kafayı sıyırdım sanırım. Kaç gündür guduruyodum.
1664569112120.png

FSB konusuna bende baktım ama tam anlayamamıştım. Bi forumda FSB özelliğinin taşındığına dair bir yazı görmüştüm.
Yeni anakartları ve işlemcileri uzun süredir takip etmiyorum ne de olsa alamıyoruz diye 🤣

FSB konusuna bende baktım ama tam anlayamamıştım. Bi forumda FSB özelliğinin taşındığına dair bir yazı görmüştüm.
Yeni anakartları ve işlemcileri uzun süredir takip etmiyorum ne de olsa alamıyoruz diye 🤣
Ben aldım da noldu.
8. nesil bütçeye uygun orta seviye bir i5 bol soketli bir asus anagart, Buluncaya gadar göbeğim çatlamıştı. Bir tene de GTX1050Ti İki dene de RAM.
Kenarda pinekliyorlar. Sırf windows10'un yüzünden. :mad:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri