PC'ler ve teknolojik sohbetler.

bizim evde de var 220v duyu elektrik varken yalardı... elektrikçi...

Abi bunu nerden buldun ya :D Multimetrenin piliydi o :D

Kesinlikle evde denemeyiniz. Dışarıda deneyebilirsiniz.

Instada gezerkene şu videoyu gördüm. Millet ne kabinler yapıyor bee. Volume kısmındaki tasarımına bayıldım :D

https://www.instagram.com/p/CeUiXRpF9AI/
O seni gandırıyo. Başka bir kolon daha var beraber çalıyo :)
Bak seni gudurtayım.
IMG_2198.JPG

Bu benim HOP'ların filtresi. Kahverengi gibi görünen kondansatörler ERO marka 10uF. Tanesi yaklaşık 15$ civarı.
Sarı olan 4.7uF markalı ama daha ucuz bi kondansatör. Ayrıca o kondansatöre bağlı 1uF lık mavi renkli bir ERO daha var.
Beyaz olan ise MİD gondansatörü.
IMG_2197.JPG

Bunlar da gabinlerim.
IMG_1240.JPG

Dikkat edersen seninkisi ile çok benzer.
Sadece benim TW lar iki farklı frekansta çalışacak şekilde yapıldı.
Sebebi ise bu TW ların duyarlılıklarının 90db olması ve her birisinin 100W civarı olması.

Gayet güzel görünüyor. Artık çoğu elemanın yan sanayisi var piyasada. Benim Spirit marka kondansatörler de yan sanayi çıktı maalesef. Çoğu yerde görüyordum o markayı ona güvenmiştim bende. Düzgün bişey bulduğumda alacağım. ERO'yu bi araştırayım bakayım.

O sarı renkli kondansatör ötüyor mu acaba hiç?

Ayrıntıda bir şey fark ettim. Hoparlörler direkt Westra marka değil sanırım.
Marka el değiştirince-yada batınca bilmiyorum- başkası üretmeye devam ettiği için Tesla olarak çıkmış sanırım bir süre. Birebir aynısı ama sadece adı değişikti.

O sarı renkli kondansatör ötüyor mu acaba hiç?

Ayrıntıda bir şey fark ettim. Hoparlörler direkt Westra marka değil sanırım.
Marka el değiştirince-yada batınca bilmiyorum- başkası üretmeye devam ettiği için Tesla olarak çıkmış sanırım bir süre. Birebir aynısı ama sadece adı değişikti.
O gondansatörler hiç ötmedi.
O yıllarda ucuz markalar olsa da belli kalitede idi. Zaten senin kondansatörleri de aynı sanıp almıştık.
Bende bu kolonlardan 4 adet var. 2 tanesi westra marka iki tanesi de TWM marka.
TWM hoparlörler yur dışı menşeili diye 15 $ gibi satılıyordu westralar ise 10-12$ civarı idi.
Sırf merakımdan iki kabinimi TWM hoparlörlerden yapmış idim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri