PC'ler ve teknolojik sohbetler.

adamlar MD2012'nin subbassı boyutunda tweeter koymuş 3 inç...

Eğer alırsam potları,switchleri ve o beyaz kondansatörleri yedek amaçlı kullanacaktım ve bazı parçaları değiş tokuş yapacaktım :D Antalya'ya döndükten sonra da tekrar iletişime geçicem bakalım satıcıyla.

Bu arada sitede dolanırken Schneider marka hoparlör seti gördüm, bana bir yerlerden tanıdık geliyor. Bunlar da Westra idi galiba.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...leri-kule-tipi-hoparlor-1065229675/onaydetay/

Sürekli sahibinden linklerimden sıkıldınız biliyorum ama artık azaltmaya başladım :D
Aha @ozgurece35 nin hoparlörlerinden.
Görmesin anında kapar.

dikkat! saç baş yolan türde arızalar olabilir de çok basit bir şey de olabilir hatta imalat hatası olup yada tasarım hatası olabilir...
İlanlardaki arızalı analog amplilerin genelde çıkışları yanmış oluyor tabi kronik bir sorunu yoksa. Transistörleri değiştirip çalıştırmak mümkün oluyor ama orda da genellikle kanalların sinyal seviyesini ayarlamak zor. Çoğu kişinin fark bile etmeyeceği bir şey aslında.

Ben içindeki malzemeleri söküp kullanmak amacıyla aldığım için en ucuzunu arıyorum :D

Dijitallerde daha sıkıntılı problemler oluyor ama zaten ben vintage kısmıyla ilgilendiğim için tamir etmek istersem dijitale göre kolay olabiliyor :D

Bu arada 8 ohm çift westra daha bulursam kabindekileri de değiştireceğim.

Son düzenleme:
@sasen1
İstanbula yolun düşerse o şınaydırları kap bence.
Şu sıralarda İstanbul yolu görünmüyor.Ama yaptığımız ampli bitince kesin hoparlör işini de halletmem lazım.Elimdeki hoparlörler tat vermiyor.
Vaziyet pek iyi değil ama uygun bişey görürsem gönderirim yine.
Örneğin arızalı ampliler bile 800liralardan başlıyor. 😞
Ben arızalı Akai yi 1000TL ye almıştım. Yeni ampli projesi için kutu ve trafosu bile maliyeti oldukça düşürüyor .
Ama arızalı ampliyi alıp tamir edip kullanmak da her zaman basit olmayabiliyor.Mesela ben alırken bana sadece STK sı yanık demişti.Sonra ampliyi sökerken baktım ki devrelerde kaç tane değişmiş kondansatör ve transistör gördüm.Demek ampliyi adam etmek için bayağ uğraşmışlar ama edemeyince masraf büyümeden satmayı tercih etmişler.

Son düzenleme:
İlanlardaki arızalı analog amplilerin genelde çıkışları yanmış oluyor tabi kronik bir sorunu yoksa. Transistörleri değiştirip çalıştırmak mümkün oluyor ama orda da genellikle kanalların sinyal seviyesini ayarlamak zor. Çoğu kişinin fark bile etmeyeceği bir şey aslında.

Ben içindeki malzemeleri söküp kullanmak amacıyla aldığım için en ucuzunu arıyorum :D

Dijitallerde daha sıkıntılı problemler oluyor ama zaten ben vintage kısmıyla ilgilendiğim için tamir etmek istersem dijitale göre kolay olabiliyor :D

Bu arada 8 ohm çift westra daha bulursam kabindekileri de değiştireceğim.
80decb6e122d6c000ae15e0a0146b64c.jpg

bundan kullanan varmıdır?
2021-12-25 01.11.49.jpg

bu maxiplus5'e yeterli...
31997.jpg

bununla devam gerçi çinli kardeş ön kanalların kabloları dandik koymuş değiştirdim...

Ben arızalı Akai yi 1000TL ye almıştım. Yeni ampli projesi için kutu ve trafosu bile maliyeti oldukça düşürüyor .
Ama arızalı ampliyi alıp tamir edip kullanmak da her zaman basit olmayabiliyor.Mesela ben alırken bana sadece STK sı yanık demişti.Sonra ampliyi sökerken baktım ki devrelerde kaç tane değişmiş kondansatör ve transistör gördüm.Demek ampliyi adam etmek için bayağ uğraşmışlar ama edemeyince masraf büyümeden satmayı tercih etmişler.
Evet o cihaz para eden bir cihaz olduğundan dolayı hayata döndürmek için çok uğraşmışlar :D
Şuan elimdeki Technics de beni baya uğraştıracak gibi yakında burada konusunu açacağım.

Hoş aldığım ikinci Grundig de satıcı cızırtılı ses veriyor diyordu WD40 problemi çözdü şuan sorunsuz çalışıyor :D Şanslıyım ki kolay halloldu.

Bende aldığım Nordmende amplinin kendi trafosunu satarak geri kalan her şeyi beleşe getirmiş oldum. Ama ön panelindeki göçük biraz kötü görünüyor sırf o yüzden aynısından alıp değiştirmeyi düşünüyorum.
Satın alıp trafoyu satarsam yine fiyat olarak artısı olacaktır.
Bu tasarımın amacı farklı bir noktaya gelmiş gibi sanki 🤣

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri