PCI Uydu Kartı Ayarları

hamdisuat

Üye
Awermedia PCI kart aldım. Sadece 14 kanal listede görünüyor. Bu kanalların çoğu da listede kırmızı renkte görülüyor ve "paralı kanal" sinyali veriyor. Yani normal kanalları izleyemiyorsunuz. Bu 14 kanaldan da sadece 3 kanal (HTV-TRT vb) görüntü veriyor. Mediamarkt "OEM ürünlerde iade yoktur" gibi saçma bir mazeret ileri sürüyor. ABD firması teknik destek için yazı gönderdi. O da, "paralı kanallar için para ödeyin" diyor. Ben de "bu kartın kapasitesi 14 kanal mı?" şeklinde bir mesaj gönderdim. Sonuçta her halde "tüketici mahkemelerine" müracaat olacak sanırım. Konu ile ilgili görüşlerinizi beklerim.

sagol dexxen, bu programı da yüklemiştim, acaba bunda tarama işlemi nasıl yapılıyor? Uğraştım ama bulamadım.

Uydu taramak istiyorsan yukarda Channel List altında Channel Search yapabilirsin, transponder taraması için scan tranponder yapman gerekli... Uydu sistemin sağlammı? Yayınlar yatay-dikey ve alt-üst bant sağlıklı geliyormu? Birkaç yayının gelmesi tüm yayınların geleceği anlamına gelmez...

Frekans - 11844 Dikey
SR - 2222
FEC - 3/4

Buradan komple tarama yaptır...

Uydu taramak istiyorsan yukarda Channel List altında Channel Search yapabilirsin, transponder taraması için scan tranponder yapman gerekli... Uydu sistemin sağlammı? Yayınlar yatay-dikey ve alt-üst bant sağlıklı geliyormu? Birkaç yayının gelmesi tüm yayınların geleceği anlamına gelmez...

Frekans - 11844 Dikey
SR - 2222
FEC - 3/4

Buradan komple tarama yaptır...
Ekran sola alt köşede, Hotbird ve Türksat seçenekleri var, bu seçeneklerden biri tercih edildiğinde sol köşede bir dosya beliriyor ver altında bir sürü kanallar çıkıyor ama görüntü yok. Eutelsatı da eklediğimde, kanal listesi/kanal ara karşısında sadece eutelsat seçeneği geliyor. Tercih ettiğimde "bütün kanallar silinecek" mesajına "tara" dediğimde hiç bir ilerleme göremiyorum. Transponder taramasında ise (verdiğiniz değerler hangi uydu için acaba) bir süre bekleme, işlem yapılıyor-meşgul- işareti görünüyor sonra bir değişiklik olmuyor. Yani, diğer uydu seçeneklerinde olduğu gibi sol üst kanal listesinde bir dosya ve altında bulunan kanallar oluşmuyor. Normal TVde DT9102 ile bir sorun yaşamadığıma göre anten kablo sistemi normal diyebiliriz sanırım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri