PCB kazıma ve Alüminyum işleme için CNC Router yapımı

hedefim 0.1mm uç alıp 0.1mm yol kalığı ve 0.1 yollar arası mesafe
Kolay gelsin:)
Epoksi kartta belki mümkün olabilir. 0.1 mm kötü pcb lerde yerinden kalkıyor.

Yol genişliği 0.2 mm işaretli yerde bakır kalktı.
001.jpg

Haklısınız
Evet hassas çalışmalar için FR4-PCB kartı alacağım

Evet,aslında bende tam bu konunun üzerine basacaktım. Yol araları 0.2mm falan istediğimde yollar hemen kalkıyor.
FR4 epoksi mi önerirsiniz :)

Birde ben 0.1mm 10derece uç kullanıyorum hassas yollar için ama sanırım ilerleme hızı ve spindle hızı ayarlarını oturtamadığımdan uç hemen kırılıyor. Bi öneriniz var mıdır?

Evet,aslında bende tam bu konunun üzerine basacaktım. Yol araları 0.2mm falan istediğimde yollar hemen kalkıyor.
FR4 epoksi mi önerirsiniz :)

Birde ben 0.1mm 10derece uç kullanıyorum hassas yollar için ama sanırım ilerleme hızı ve spindle hızı ayarlarını oturtamadığımdan uç hemen kırılıyor. Bi öneriniz var mıdır?

Evet FR4 epoksi öneririm,
0.1mm ucla çalışırken spindle devri, ilerlem hızı (feed rate) önemli tabiki, birde dikkat edilmesi gereken husus kazıma derinliği (milling depth) henüz deneme yapmadım ama, en fazla bakır kalınlığının %20-30 fazlası derinliğe girmek lazım. Bunu her yüzeyde sabit tutmak içinde AutoLevelling yapmak gerekir..

Ev yapımı PCB YATAK (aşındırma delme freze için)

Son düzenleme:
Merhaba,
Cnc'nin bu çok amaçlı kullanımları için (Freze, printer, lazer) cihazın elektronik alt yapısı hakkında biraz bilgi verebilir misiniz ? Örneğin birden fazla kontrol kartı mı gerekli? Birden fazla ise kartlara giriş çıkışları her kullanımda değişmek gerekir mi yada paralel bağlı gibi olup sadece kullanılacak karta güç vermek yeterli oluyor mu ?

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri