PCB Çizim İçin Yazıcı Tercihi?

R.K

Üye
PCB çizimi için kullanılacak yazıcı seçiminde karasız kaldım. Kararsız kalmamın sebebi ise yazıcıların teknik özelliklerinden dolayı. Seçim yaparken lazer yazıcıların çözünürlük değerlerini karşılaştırıyorum. 1200x1200 çözünürlükte bir cihaz mı yoksa 2400x600 çözünürlükte bir cihaz mı tercih etmeliyim neden? Her iki çözünürlükteki cihazıda kullanan arkadaşlar varsa cevap yazarlarsa sevinirim. Almayı düşündüğüm cihaz aşağıdakilerden birisi olacak.

Xerox Phaser 3040 Laser Yazıcı - Bilgisayar - Hepsiburada.com

veya

Brother HL-2130 Laser Yazıcı - Bilgisayar - Hepsiburada.com

Bununla ilgili bir konu zaten açılmıştı biraz araştırmanız halinde bulabilirsiniz o konuyu bir inceleyiniz.

Arkadaşlar daha önceki sayfaları ve linktekini inceledim teşekkürler. Benim sormak istediğim 1200x1200 mü, yoksa 2400x600 mü çözünürlük olarak. Her iki çözünürlükteki makineyi kullanmış bir arkadaş varsa onun yorumlarını bekliyorum demiştim. Her iki çöznürlükteki yazıcılar için baskıda gördükleri farklar var mı?

dostum bende 3040 var denemek için parmenent toner tozu arıyorum internette satan site varmı bulunca sonucu buraya aktarırım

...parmenent toner tozu ...

Nedir bu ?
Permanent toner dediğin su-asit geçirmez/etkilenmez gibi bir şey ise , tüm laser tonerleri öyledir.
Pcb yapımında aranan kağıttan pcb ye kolay transfer olabilenidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri