Pc ve dtmf

system16

Üye
Evet arkadaşlar aklıma birşey geldi ve ben sizlerle paylaşmak istedim. hepniz dtmf ile evde ki cihazları kontrol etmeyi düymuşsunuzdur. PIC yada çeşitli alternatifler ile devre oılablir bu sekılde projeler yapmak mumkun ben bunu devresiz bilgisayar yardımı ile bilgisayar programı ıle yapmayı dusuyorum. bilgisayar programlama konusunda bi bilgim yok.. bilen arkdaslar ıcın de emınım basit seylerdir. oLy ın mantıgı su telefonm hattı bilgisayara bağrı basılan tusların kodu cozuluyo program istenılen komutu gerceklestıryor mesela seri yada paralel port ıle haberlesme gibi.. sizlerin de fikirlerinze ihtiyacım war..

kardeşim direk olarak paralel portu kullan hazır programlar var 8 kanal aç kapa yapabilirsin sadece kontrol kartı yapman lazım

djazael arkdasım sımdı dtmf ıcın hattı bı sekılde bılgısayra baglayım kodları cozdurmem gerekıyo bunu ıcın yapmam gerken ne olabılır

cm8870 entegresi 4 tane çıkışı var paralel porta girersin ordan kodları okutursun sonrada yapılmasını istediğin işi yaptırabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri