Pc Usb Çıkışı ile Role kontrol devresi bilen varmı?

sercanb

Üye
Arkadadaşlar Merhaba uzun zamandır konu açmıyordum;
Bana lazım olan,Usb nin 5v luk çıkışı ile role kullanarak 12v şerit led yakmak istiyorum.Bunu nasıl yapabılrıım arkadaşlar ?
Şema verebilicek varmı.
Ben bu programı buldum usb mi açıp kapmak için:
Bilim Ve Teknoloji

Simdiden Teşekkür ederim.

bılen yokmu arkadaşlar lutfen yardım edın.

Usb switch diye arama yap kardeş

Arkadadaşlar Merhaba uzun zamandır konu açmıyordum;
Bana lazım olan,Usb nin 5v luk çıkışı ile role kullanarak 12v şerit led yakmak istiyorum.Bunu nasıl yapabılrıım arkadaşlar ?
Şema verebilicek varmı.
Ben bu programı buldum usb mi açıp kapmak için:
Bilim Ve Teknoloji

Simdiden Teşekkür ederim.

Bulduğunuz devre flash disklere erişimi engelliyormuş yazdığına göre. USB enerjisini kesebiliyor olsa idi işinize yarardı.

Yazılımla yapmak istiyorsanız, önerebileceğim, minimum yazılım ve elektronik bilgisi ile yapılabilecek en basit yöntem bir USB-Seri dönüştürücü kullanmanız olur. Kontrol sinyallerinden biri ile anahtarlama yaparsınız. Sonrası için mos-röle vs. size kalmış.

Kontrol için yazılım olması şart değilse, en kolayı USB kablosunu takıp çıkartmak tabii. :)

usb cıkısından 12 volt - sayfa 2

Son düzenleme:
tam senin dediğin gibi değil ama ona benzer bir şey yaptık biz bilgisayarın seri portundan röle ile cihaz kontrol devres yaptık ama ne yaptıysak ne ettiysek devre bir türlü çalışmadı daha doğrusu devre çalıştı ama devreyle bilgisyar arasında uyuşmazlık oldu hem xp de hem win7 de denedik başarılı olamadık o yüzden bence hiç bulaşma çok sıkıntılı işler...

Gerekli programı yaptırdım şimdi ne yapmalıyım

tam senin dediğin gibi değil ama ona benzer bir şey yaptık biz bilgisayarın seri portundan röle ile cihaz kontrol devres yaptık ama ne yaptıysak ne ettiysek devre bir türlü çalışmadı daha doğrusu devre çalıştı ama devreyle bilgisyar arasında uyuşmazlık oldu hem xp de hem win7 de denedik başarılı olamadık o yüzden bence hiç bulaşma çok sıkıntılı işler...

kusruma bakmayın ama biz bizzat bu devreyi yaptık ve 32 port kontrol ettim ayrıca yaptığımız program ile kablosuz olarak RF ile kablosuz röle leride kontrol ettik.Bunu da bırak hatta android ile bile port ları kontrol edebildik bence sizin donanımda sorun var

selam istemiş olduğunuz devreyi ve kontrolü yapan birisiyim ticarimi öğrenci işimi tam olarak bana yazarsanız ayrıca nerde nerelerde kullanılıcak buna göre yol göstericem ve yardım etmeye çalışıcam.. ******* adresine ayrıntılı yazarsanız iyi çalışmalar NOT: yazılım ve elektronik devresini yapmaktayım usb üzerinden 19 ve 40 olarak ayrı devre yapmıştırm otomasyon kontrol olarak windows xp olarak yazdığım yazılım mevcut kullanıcının belirleyeceği isteklere göre düzenlene bilir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri